Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az SZTE-n milyen szabadon...

Az SZTE-n milyen szabadon választható tárgyakat (nem) ajánlotok? Miért?

Figyelt kérdés

2023. júl. 4. 08:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Ajánlom:

Hatékony tanulásos kurzusok (Marunák Máriával), mert vagy teljesen online, vagy 2x kell bemenni.

Pénzügyi kultúra, útmutató a hiteles vezetővé váláshoz, 5 lépés a sikeres életpálya tervezéshez. Ezek 100% online vannak, te saját időbeosztásod szerint csinálgathatod őket.

Karrierépítés alapozó kurzus: itt automatikusan felvesznek téged, de le ne add, ingyen 1 kredit. Talán 2x kell bemenni, megírni tesztet ami alapján visszajelzést adnak a képességeidről (szövegértés, logikai gondolkodás, szakodhoz szükséges tárgyi előismeretek - pl ETSZK-n biosz és kémia, stb), nagyon könnyű ötöst szerezni.

Különböző tréningek (időhatékonyság, asszertív kommunikáció, stb), mert az is szinte ingyen kredit, és még hasznos is.

Harry Potter (nem vicc, van ilyen) és hallgatói jogok a felsőoktatásban.

Tesiből még csak köredzést próbáltam Kresák Józseffel, elmegy kategória, mozogtam egy jót.

2023. júl. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ajnánlom:

régi magyar irodalom nem csak bölcsészeknek

hallgatói jogok

molekuláris biológia határai

tanatológia

harry potter



Amit nem ajánlok:

szív elektrofiziológia

citomorfológia

2023. júl. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)


Tudnátok esetleg még olyan szabválokat írni amivel személyes tapasztalatotok nincsen, de hallottátok róla, hogy nehéz vagy könnyű teljesíteni?


((Második válaszoló, ha nem probléma akkor le tudod írni röviden, hogy miért ajánlod vagy nem ajánlod a felsorolt tárgyakat?))

2023. júl. 6. 11:29
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

- Hatékony tanulásból én még csak az I-et csináltam, az úgy online, hogy nincs óra, fel van töltve minden anyag és határidőre be kell adnod egy önreflexiót, amit nem is neked kell végig megírnod, hanem kitöltesz egy dokumentumot.

- Hallgatói jogokat most csináltam, ott ha "ott vagy órán" (online van, de van egy kijelölt terem, ahol ténylegesen tartják, oda nem kell bemenni, csak ha szeretnél), akkor kapsz megajánlott jegyet. Másoktól, akik korábban csinálták, azt hallottam elég volt bejelentkezni és kipipált a rendszer, mehettél is, de idén már rendesen átnézték, hogy mennyi időt töltöttél ott (pl. ha bejelentkeztél egy 30 percre úgy, hogy közben 90 perc az óra, akkor az nem számított jelenlétnek), néha ki is dobált a rendszer, akkor vissza kellett lépni. Sőt idén azt is mondták, hogy legközelebb kérdéseket is írnak ki óra közben, hogy lássák ki válaszol, ne csak az legyen, hogy elindítod az előadást aztán hadd szóljon.

Nyelvórám is volt még (kreditesen, heti egy óra 2 kredit, heti két órában 4 kredit), ha szeretsz nyelveket tanulni ezek is jók lehetnek, csak többjükre nehéz bekerülni, mert rengetegen jelentkeznek.

Tesit Ördög Nóránál csináltam, én bírtam, szerintem rendes volt.


Amikről hallottam, hogy jók:

Máté-Tóth Andrásról hallottam, hogy szintén úgy tartja az óráit, hogy bemész és megajánlott 5ös

Rocktöri (vagy épp milyen névvel van fent)

Bor és kultúra (mondjuk ide vagy 10-szer annyian jelentkeznek, mint ahány hely van, ide is nehéz bekerülni)

Harry Potter

Szabadegyetem

5 lépés a sikeres életpálya tervezéshez (szintén online)

2023. júl. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ajánlom:

Bor és kultúra

ASV Magyar borvidékek geológiája és kultúrája


Mindkettő nagyon hasonló kurzus: alapvetően borkóstolásról szól (emiatt fizetős is, de a pénzért a borok mellett kapsz egy könyvet és egy nagyon klassz kóstoló kristálypoharat is), mellette érdekes előadások vannak az adott borokról, borászatról, kapcsolódó kultúrtörténetről (+ugye geológiáról). A teljesítéshez van egy vizsga (ált. a szorgalmi időszak végén, nem vizsgaidőszakban), karikázós és rövid válaszos teszt, de nagyon könnyű, kb. potyavizsga, csak hogy le legyen papírozva a dolog.

2023. aug. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
még egy pont a BOR és kultúrának
2023. aug. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%

Szio! Ha jól akarsz szórakozni a barátokkal akkor bor és kultúra!

Én anno 2x vettem fel :))) és mindig vidáman kipirulva jöttünk ki az óráról

2023. aug. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Karriertervezést vettem fel 2022 tavaszán. Online vannak az “órák”, de igazából ilyen rendes előadások nincsenek. Félév elejen feltöltenek tíz anyagot, mindhez kapcsolódik egy videó, egy PPT és egy PDF-fájl, ezek alapján kell egy nyolc kérdéses tesztet kitölteni (igaz-hamis, feleletválasztós stb., de ugye bármilyen forrás használható hozzájuk). A teszteknek nincs határideje, csak az a lényeg, hogy szorgalmi időszak végéig mindet töltsd ki. Háromféle jegyet lehet kapni, ha mindet kitöltöd és az átlag 80 százalék felett van, akkor 5-ös, ha 80 százalék alatt, akkor 3-as, ha pedig valamelyik hiányzik vagy az átlag 60 százalék alatt van, akkor 1-es. De szerintem egyáltalán nem nehéz 5-öst szerezni.
2023. szept. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom a személyes és állampolgári kompetenciafejlesztő tréninget. Erre a félévre persze már elúszott, de legközelebb. Egyrészt "ingyen" 2 kredit, mert a Coospace-re feltöltött anyagokból semmi számonkérés nem volt, csak játszottunk, másrészt voltak benne tök érdekes szituációs gyakorlatok.
2023. szept. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A kémia tanszékes Hannus féle tárgyak durván alibi tárgyak voltak még 5 éve.
nov. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!