Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Élelmiszermérnök képzés...

By The Way kérdése:

Élelmiszermérnök képzés levelezőn?

Figyelt kérdés

A Széchenyire jelentkeznék, élelmiszermérnök képzésre, levelező tagozatra. Aki esetleg ismerős a témában.. szerintetek megéri elvégezni, el lehet vele helyezkedni itthon? Illetve mennyire hátrány az, hogy nem nappalin tanulnám? (Munka mellett fér csak bele..)

A normális válaszadóknak előre is köszönöm, a többiek pedig inkább lapozzanak tovább, nem vagyok a felesleges veszekedések híve.



2023. júl. 5. 11:18
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos élelmiszermérnökként nem könnyű elhelyezkedni Magyarországon, a munkakörülmények sem túl jók és a fizetés sem túl magas. A legfőbb gond az, hogy az élelmiszeripari üzemek rendesen szét vannak szórva az országban; s emiatt igen nagy az esélye, hogy végzés után kénytelen leszel elköltözni, ha szakmai állást szeretnél magadnak. Óriási szerencse kell ahhoz, hogy a lakhelyedhez közeli állást találj. Szóval csak akkor vágj bele, ha készen állsz arra, hogy az ország bármely szegletébe elmenj dolgozni.
2023. júl. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Ez egy semmit nem érő szak ami alul is van fizetve. Ha nincs ismerősöd nagyon nehéz dolgod lesz elhelyezkedni.
2023. júl. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig azt gondoltam, hogy munka mellett is érdemes tovabbtanulni. Meg ha valaki 45 évesen is vált pályát még akkor is van 20 éve benne. Avval azonban egyet értek viszont az előttem válaszolokkal, hogy jobban fizetett mérnöki teruletet választanék. Az ilyen élelmiszer, agrár, építő, épìtész, közlekedés, környezet meg ezen iparagágakhoz kapcsolódó mérnök szakmák sajnos sztem kevésbé erik meg. Nehezebb velük melót találni és azok is kevesebb fizethetnek. Amúgy olyan tárgyak zh illetve vizsgai előtt amire sok tárgy épül tovább én pár magán zárthelyi illetve vizsga feljeszitot ajánlanék. Ha jo helyre mész akkor a tipusfeladatok jó részét leadják neked. Sztem abszolúte megeri, én nappali tagozatos mernokkent is igénybe vettem ilyeneket. Sok sikert
2023. júl. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Lótenyésztő, lovassport szervező agrármérnöki volt az eredeti tervem, de arról sem mondott senki túl jókat.. tudom, a lovakkal való foglalkozás nem élhető út, csak talán az egyetlen dolog, ami igazából érdekel. Ezért találtam ezt a képzést, mert a közelemben van, de akkor valószínűleg erről is lemondok.

Feleslegesen nem szeretnék 'eldobni' 3 évet az életemből, akkor inkább keresek valami mást. Még egyszer köszönöm!

2023. júl. 5. 12:17
 5/9 anonim ***** válasza:

#4: A lótenyésztés és lovassport nem feltétlenül rossz ötlet, ha van jelentős kezdőtőkéd, vagy sok pénzzel beszálló üzleti partnered egy saját vállalkozáshoz. S élelmiszermérnökként is indíthatsz saját vállalkozást, de ehhez is igen komoly kezdőtőke kell. Az agráriumon és élelmiszeripari területen belül szerintem csak két olyan szak van, amelyhez kapcsolódóan viszonylag mérsékelt kezdőtőkével is életképes vállalkozást lehet beindítani. Ezek:


1. Kertészmérnök alapszak: melegházi zöldség- vagy dísznövénytermesztéssel. Elég lehet 2-3 hektár föld is, hogy megélj belőle.


2. Gyógy- és fűszernövények felsőoktatási szakképzés: ehhez sem kell túl sok földet vásárolnod vagy bérelned, hogy elegendő jövedelemre tegyél szert. A gyógynövények és fűszernövények eladása meglehetősen biztonságos üzlet.

2023. júl. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#4 Erre én azt javaslom hogy 1) vagy vállalj be egy nehezebb de jövedelmező szakot például: állatorvos vagy 2) vállalj be egy könnyebb szakot amivel végezhetsz laza munkát ami nem is fizet rosszul és finanszírozni tudod vele a hobbidat.
2023. júl. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mérnöki területen nagy általánosságban informatika a top, utána a villamos és mechatronikai mérnökök, maj a gépész-jármű páros.


Ezeken kívül a többi elég véleményes. Lehet azokkal is jobbakat kifogni de nehéz. Pl: Elég sok építész mérnököt ismerek aki építőiparban arra panaszkodik, hogy boritékban fizetik és az sem túl sok.

2023. júl. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#6 Milyen szakra gondolsz pl, amik lazábbak, de nem is fizetnek olyan rosszul?

Egyébként a tanulással nincs gondom, van egy emelt kémiám, csak sajnos a biosztól eléggé elment a kedvem gimiben, nem is érettségiztem belőle, ezért sem jöhetett szóba semmilyen orvosi.. na meg szerintem túl érzékeny vagyok az ilyesmihez, megsiratnám az összes beteg embert/àllatot..

2023. júl. 5. 17:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Itt gyiken csak a villamosmérnök meg az informatikus játszik, a többi szerintük szar. Hallgathatsz rájuk, de hülyeség :)
jan. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!