Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megérné így a Pannon Egyetemet...

Megérné így a Pannon Egyetemet választani a BGE helyett?

Figyelt kérdés

Sokat vaciláltam a két suli között, és a BGE-t jelöltem meg elsőnek, mert a Pannon Egyetemen nincs nemzetközi gazdálkodásnál duális képzés és a BGE kettős diploma lehetősége is nagyon megfogott. Viszont több embertől hallottam, hogy a duális nem éri meg annyira, mint mondják, ezért inkább nem ilyen formában dolgoznék egyetem mellett, valamint a kettős diplomáról is lemondtam, mert van olyan ismerősöm, aki egy másik kisebb vidéki egyetemről ment Hollandiába mesterre, és rájöttem, hogy az sem egy rossz lehetőség.

Viszont ezt a 2 dolgot leszámítva, nekem sokkal jobban tetszett a Pannon Egyetem, mint a BGE Külkereskedelmi Kara. Úgy érzem sokkal jobban érezném magamat ott.

Ha nem is Hollandiában, de vagy a Corvinuson, (vagy az ELTE-n) tervezem megcsinálni a mestert, de az még úgyis nagyon messze van. Viszont ezért annyira nem félek attól, hogy nem fog annyit érni a diplomán, hiszen egy "nevesebb" egyetemről is lenne egy. (Alapszaknak azért nem jelöltem meg, mert a Corvinusnál féltem, hogyha valamiért átkerülnék önköltségesre, akkor az nagyon drága lenne (és azért a mester nyilván kevesebb idő, így ha ott kerülök át fizetősre, akkor összességében kevesebbet kell fizetni)).

Viszont ami még továbbra is nagyon visszatart, az a szakmai gyakorlat, mivel Veszprém nem egy akkora nagy város, kevesebb lehetőséggel. Valamilyen munkát biztosan találnék, de nem feltétlenül szakmához illőt. Esetleg tapasztalatok ezzel kapcsolatban?



2023. júl. 6. 13:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen gyakorlati helyet szeretnél, sok multi és KKV van Vp-ben de akár a Balaton körüli városokban is lehet nézelődni, főleg ha autód is van. Beszerzés, logisztika, kontrolling, könyvelés, HR talán ahova a legtöbbször keresnek diákot, de maga az egyetem elég sok szállodai munkát szokott megosztani.

Bp-n nyilván nagyobb a választék viszont ezzel együtt nagyobb is a verseny 1-1 helyért. Amúgy meg ha valahova bekerülsz könnyebb ott helyben jönni-menni, mert először házon belül van hirdetve a pozi.


Erasmust mondtam volna itt pluszban, de most azért kérdéses a sorsa. Mivel kisebb egyetem kevesebb az Erasmusra jelentkező, kb biztosra vehető hogy a kinézett helyre lehet menni. Ha később tervben van külföldön végezni a mestert azért érdemes 1-2 szemeszterre jelentkezni.


Mesterre én is feljöttem BP-re, de a PE-s diplomával se volt nehéz munkát találnom, viszont 1,5 év gyakornoki tapasztalatom volt addigra. Az azért többet számít mint hogy melyik egyetemen végeztél.

2023. júl. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
20%
Tökmindegy.
2023. júl. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A BGE előnye, hogy Pesten van és emiatt sokkal könnyebb itt jó gyakornoki helyet találni. És a cégek ismerik, szeretik. A duális képzés csak akkor jó, ha nagy brandhez (Telekom, OTP ilyenek) sikerül bejutnod. Ha nevesincs kis cégnél leszel, akkor többet árt, mint használ. Összefoglalva szerintem jobb, hogy a BGE-t hagytad elől, de csak a jobb gyakornoki lehetőségek miatt.
2023. júl. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!