Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Levelezőn, felsőoktatási...

Levelezőn, felsőoktatási szakképzés esetén is alakulhat ki egyetemi barátság másokkal?

Figyelt kérdés

BGE-gazdálkodás menedzsment


Ezek a képzések ugye 2 évesek, és hétvégén van oktatás a levelező rend miatt.


A kérdés az, hogy ennek is van bármi egyetem feelingje? Vagy ez olyan, mint egy szakképző iskola, hogy az emberek bemennek reggel 9-re, hallgatják az előadást és hazamennek 0 szociális dolgot belevéve?


Nappaliba nem tudtam jelentkezni, mert diákhitelt kellett volna igényelnem.


Itt is lehet barátkozni, ismerkedni? Vagy ezek nagyon közömbösen szoktak folyni ilyen téren?


Korábban végeztem szakmát, ott annyi volt a kapcsolat, hogy egy facebook csoportba segítettük egymást, de egy barátot se sikerült szereznem.


2023. júl. 6. 19:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
43%
Én több olyan képzésen voltam már, ami ilyen tömbösített formában zajlott. Alakulnak barátságok, de mivel én Pécsről járok fel Pestre, ezek a kapcsolatok csak addig tartanak, amíg épp ott vagyok. Ha egy városban élsz azokkal, akik ott tanulnak, akkor lehet, hogy van esély rá, hogy komolyabb kapcsolatok kialakulhatnak. Ha távolról jársz másik városba, akkor kicsi az esély rá.
2023. júl. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
És te dolgozol mellette? Vagy nem lehet kivitelezni a tanulást egy ilyen mellett?
2023. júl. 6. 19:56
 3/20 hosszúhajú ***** válasza:
89%
de még mennyire! néha jobban is. péntek szombat gyakorlatleg egész nap együtt, én vidéken jártam így rengeteg éjszakát is töltöttünk együtt - nem úgy! - szinte minden második hétvégén együtt laktunk, közös vacsi esti beszélgetés, reggeli együtt és ha előző nap maradt idő, még elmentünk együtt erre arra is, vagy éjfélig dumáltunk az ágyban.
2023. júl. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

3-as, ez tök jól hangzik.

Most egy kicsit bizakodóbb vagyok ezzel kapcsolatban, hogy hátha jól sül el.

Eléggé megfogyatkoztam a barátaim az utóbbi időben, és örülnék ha a tanulás mellett alakulna ki újabb, persze normális emberekkel.

2023. júl. 6. 19:59
 5/20 hosszúhajú ***** válasza:
87%
örülök!!! :) és azt még nem is mondtam hogy minél hosszabb a vonatút ( mi vonattal mentünk mindig ) annál bulisabb, hazafelé sokszor beszélgettünk személyes dolgokról, a vonatút előtt együtt vásároltunk a vonatra - 2 és fél óra volt az út - odafele meg mindig együtt mentünk egy kupéba és vagy együtt tanultunk, vagy beszélgettünk, vagy ha hulla fáradtak voltunk egymás ölében aludtunk ( lányok, nők vagyunk )
2023. júl. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

ez nagyon feldobott, remélem a mi csoportunkban is lesz hasonló.


20 nap és kiderülnek a ponthatárok, bízok benne, hogy bejutok

2023. júl. 6. 20:09
 7/20 hosszúhajú ***** válasza:
87%
nagyon drukkolok!!! valóban, egy jó kis társasággal tényleg klassz lehet! nekünk bejött - egyébként legjobb barinőm innen van :)
2023. júl. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Persze, még szerelmek is. Mivel heti 1 teljes napot együtt töltötök, azon kívül meg jó esetben megy az osztálycset, simán kialakulnak akár nagyon szoros barátságok is.
2023. júl. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Simán! Középkorú vagyok, jó 20 éve jártam levelezőn főiskolára. A mai napig is tartanak onnan barátságaim, olyanokkal is, akikkel akkoriban nem éltünk egy városban. Ne aggódj emiatt. :)
2023. júl. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Szinte minden eddigi válaszolót meg tudok erősíteni saját tapasztalat alapján.

Én is levelezős voltam, mi is néha elmentünk kocsmába pár csoporttárssal, és nálunk is kialakult szerelem is mét társunk közt, szóval ja. Sőt a durvább az, hogy van, hogy nappalis nem ismeri a másik nappalist, pedig minden nap az egyetemen vannak, csak pl. ha más csoportba, más szeminárium, gyakorlat stb, akkor elkerülik egymást.

2023. júl. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!