Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Honvédség vagy egyetem? Ki...

Honvédség vagy egyetem? Ki mit ajánl?

Figyelt kérdés

Pályamódosításon gondolkozom de elakadtam 2 opció között. Jelenleg estin csinálom az érettségit és azon gondolkozom hogy az egyetemet válasszam utána vagy a honvédséget (akár érettségi közben). Ez a kettő ami igazán érdekel. Hegesztő a szakmám,eddig ezen a területen dolgoztam de változtatni szeretnék. Honvédségen 2-3 éve kezdtem el gondolkozni az egyetem pedig elég friss ötlet. Tekintve hogy az angol ami a legjobban megy és aránylag a matek,nem tudom hogy mennyire lenne érdemes erre a 2 tantárgyra alapozni az egyetemet. Ha az egyetemet választom azon belül műszaki vagy gazdasági területet választanék mindenképpen. Leginkább személyes tapasztalatok érdekelnének mind 2 oldalról,pozitív és negatív is. Melyikkel vihetném előrébb,melyik a jobb életpálya,és anyagilag mi éri meg jobban? Érdeklődés terén nagyjából azonosan mozgok mind 2 pályán. Vagy ami még erős alternatíva és nagyon gondolkozom rajta,ráadásul a 2 fúziója valamilyen szinten,az a NKE.Szóval előre is köszönöm mindenkinek aki hasonló pályákon gondolkodik és minden honvédnek,diplomásnak,egyetemistának aki segít a döntésben.

25/F



2023. júl. 6. 22:44
A kérdező szavazást indított:
Honvédség
NKE
Egyetem
18 szavazat
 1/1 anonim ***** válasza:
93%

Egyetem.

Ha van egy piacképes pl mérnöki diplomád, azzal még simán elhelyezkedsz a Honvédségnél is.

Ráadásul a Honvédségen belül most eléggé... rossz a helyzet, kb úgy vannak ők is mint az oktatás vagy az egészségügy, a tapasztalt honvédek egy jelentős részét kényszerleszerelték, nincs pénz még a tüzérek éles lövéssel való vizsgáztatására (ami régebben bevett gyakorlat volt), meghát eleve eg yüzletembert raktak be a Honvédség élére...


Mérnöki diplomával nem sima kis közkatona lennél a Honvdéségnél, ha meg nem jön be, még mindig el tudsz helyezkedni a piacon máshol a mérnöki végzettségeddel.


Ha meg egyből a Honvédségbe mész, nem lesz olyna végzettséged ami a katonaságon kívül értelmezhető, így ha onnan valmaiért el kell jönnöd, mehetsz kasszázni a LIDLbe.

2023. júl. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!