Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Technikum után mit érdemes...

Technikum után mit érdemes továbbtanulni?

Figyelt kérdés
6 éves technikumra mentem ami 1 év elokeszitovel indult és majd a későbbiekben szeretnék külföldön dolgozni de oda az meg nem elég szoval vagy egyetemre vagy Főiskolára kéne mennem csak mire végzek 21 leszek és utána már nem késő meg bele kezdeni valamibe? Illetve szerintetek egyetem vagy Főiskola érne meg jobban az én esetemben ha külföldön szeretnek dolgozni..

2023. júl. 9. 07:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Megéri! Akinek 2-3 diplomája van, az szerinted hány éves volt, mire mind megszerezte?


Akár 30-40 éves korában is tanulhat az ember, hát még huszonévesen!


Feltétlenül vágj bele! Benne vagy a lendületben.


Szakma függő, ki mikor diplomázik. Az orvosi pl. 11 félév + a 3 év szakosító.

Tehát több, mint 7 év. Mire végzett szakorvos lesz, ha rögtön fölvették, akkor, mire végez, kb 26 éves lesz.


Hajrá!🙂

2023. júl. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Milyen technikus vagy?

Ha a szakmádnál maradsz, lehet, egy 3 éves képzéssel megvan az egyetemi diplomád.

2023. júl. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Közgazdasági
2023. júl. 9. 08:28
 4/8 anonim ***** válasza:

A nemzetközi gazdálkodás, a kereskedelem és marketing, illetve a gazdálkodás és menedzsment BSc szakok pl. jók lehetnek, ha külföldi munkavállaláson gondolkodsz. Ezek 7-8 féléves képzések, és sok egyetemen elérhetőek. De nézd meg a többi gazdasági szakot is, igazából bármelyikkel jól jársz.

Ha szeretnél, utána mehetsz mesterképzésre is, de már az alapképzésen szerzett diplomával is piacképes leszel.

A most induló szakokat itt tudod megnézni: [link]

A képzési területnél válaszd a "gazdaságtudományok"-at, és kiadja a listát, hogy mely egyetemeken mely szakokat indítják.

2023. júl. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Minden 2. ember közgazdász akit az utcán látsz.
2023. júl. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tudom sajnos kicsit felek én is hogy már túl telített a szakma de én nem bantan meg most egyenlőre lehet nem ér sokat a munkaerőpiacon de ez meg fog változni egyébként meg ha lesz diplomam akkor nem nagyon kell fel nem mert azt mindenhol elismerik
2023. júl. 15. 12:12
 7/8 anonim válasza:
Ahogy az 5-ös mondja átbillent a mérleg a szellemi munka részére és most szopnak egyes országok, hogy nincs munkaerő a fizikai részen. Én a fiatalok helyében valami szakmát tanulnék, hogy szakember legyek ugyanis ebben van jövő. A fiatalokat nem mindenáron a szellemi munkára biztatni, hogy valamilyen irodába dolgozzon esetleg home office. Hanem a szakmák tanulására is kellene biztatni és nem elvenni az gyerek kedvét tőle és megutáltatni esetleg lenézni.
2023. nov. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem csoda. Volt régen (nem tudom, létezik-e még) az Express nevű hirdetési újság, ami a módszerváltás előtt egy vastag paksaméta volt, tele álláshirdetéssel. Aztán pár év múlva volt egy nap, amikor összesen három darab álláshirdetés volt benne. De közgazdászt, jogászt és örömlányt a munkavállalói szempontból legsötétebb 90-es években is mindig kerestek.
2023. nov. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!