Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anyagmérnökin általában...

Anyagmérnökin általában hanyan szoktak végezni az adott évben?

Figyelt kérdés

Néztem a Miskolci Egyetem diplomaátadóját és hárman voltak. Ez lenne a valóság? Egy ismerősömnek csak egyesei és kettesei voltak, ott is hagyta.

Respect a most diplomázottaknak



2023. júl. 9. 20:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A felvi szerint a 13/14-es tanévben 75-en, a 17/18-as tanévben 49-en végeztek anyagmérnöki alapszakon (országosan). A mesterszakról a végzett hallgatók alacsony létszáma miatt nincs elérhető adat.
2023. júl. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A diplomaosztóra nem megy el a többség (én sem mentem el), Miskolcon most már nem sok ember vesznek fel anyagmérnök alapszakra (10 alatt/év), mert ott a vegyészmérnöki alapszak, a többség inkább odamegy. Amikor nem volt vegyész,akkoriban is népszerű volt a polimer-vegyipar specializáció.


Ennek egy része ki is bukik/feladja.


A tavaszi félévben mindig kevesebb végzős van, ősszel végeznek 'időre'.


Én kb. 8-9 fő/évet mondanék BSc-re a lebukott hallgatókkal. Igaz, belőlük egyre kevesebb van, folyamatosan könnyítettek az elmúlt években.

2023. aug. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!