Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen vonalon kéne elindulnom...

Milyen vonalon kéne elindulnom ha EÜ-ben szeretnék dolgozni, de orvosira se időm, se pénzem, se sok esélyem?

Figyelt kérdés
Sok jót, és sok rosszat olvastam leginkább a mentőtiszt, és a diplomás ápoló felé kacsingattam, mert mindenképp eü területen szeretnék dolgozni, de meg vagyok lőve olyan téren, hogy mit érdemes mostanság elvégezni, amitől nem is fenyeget az éhhalál, és az hogy 8 féléves szakokat 12 alatt végzek el például. Nektek mi a tapasztalatotok, ti mit látnátok reálisnak?

2023. júl. 18. 15:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%
Csak az orvosi vagy csak egy alsóbbrendű csicska leszel a hierarchián.
2023. júl. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Én a mentőtisztit nagyon nem ajánlom. Ott konkrétan agyon dolgoztatnak éhbérért, ráadásul baromi veszélyes, megterhelő munka és a fizetésemelésekből a mentősök valahogy mindig kimaradnak. Több rokonom is mentőzik, de már mindegyiküknek van mellette másodállása, mert különben nem tudnák eltartani a családjukat. Nagyon szép hivatás, minden tiszteletem a mentősöké, de szerintem ezt a szakot tényleg csak az válassza aki teljesen elhivatott a mentőzés iránt.

Az ápoló egy fokkal talán jobb választás, de azzal se fogsz sokat keresni.


Amik eü területen szerintem elfogadható szakok (orvosin kívül) az az orvosi diagnosztikai analitikus és talán a gyógytornász, bár ez utóbbit nagyon sokan választják mostanában, így elég telített a szakma.

2023. júl. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Az ápolóval külföldön nagyon jól lehet keresni.

De ha a pontszámod és az eszed megvan hozzá, akkor az orvosit válaszd. A könyvek nyilván drágák, de sokat meg lehet venni használtan is, és pl. a barátnőm az orvosi mellett fél állásban ápolóként dolgozott a második évtől, és egy félévet sem csúszott.

2023. júl. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
2, annyira éhbérért, hogy a férjem 800 felett hoz haza mentőtisztként.És ebben nem volt túlmunka.
2023. júl. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
#1 Orvosként is egy csicska leszel jó pár évig, sőt még utána is hisz van mindig nálad egy idősebb/képzetebb/tapasztaltabb doki. De engem nem a hierarchia izgat abból már rég kinőttem hogy az ilyen dolgokon pörögjek.
2023. júl. 18. 19:13
 6/13 A kérdező kommentje:
#2 Igen nagyon sok rosszat hallok róla, mint a munkáról, mint a képzésről, de a fizetésről eddig egységesen azt irják egyáltalán nem rossz, csak valaki y-t ir valaki meg x-t a google 500-600k közé datálja mondjuk. Nem is a sok keresésen van a hangsúly engem maga a hivatás mozgat, bár lehet az ápolói egy fokkal közelebb áll hozzám.
2023. júl. 18. 19:14
 7/13 A kérdező kommentje:
#3 Nincs meg sajnos a pontom max ha újraérettségiznék, és nagyon rákészülnék, de anyagilag nem tudnám megengedni a félévi milliós összegeket sajnos államiban meg bentmaradni gondolom közel lehetetlen. Külföldre nem tervezek egyébként egyelőre.
2023. júl. 18. 19:15
 8/13 A kérdező kommentje:
#4 Nem tudom mennyire reális olvastam már hasonló "jó fizetéseket" más meg azt mondja hogy kutyagumit sem. Nem tudom mi az igazság sajna.
2023. júl. 18. 19:15
 9/13 anonim ***** válasza:
78%
Elküldtem neked a májusi bérjegyzékét...
2023. júl. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
94%

"államiban meg bentmaradni gondolom közel lehetetlen."


Nem az, csak tanulni kell. Sokat. Mint ahogy fizetős orvosin is, ha el is akarod végezni. Vagy egyáltalán olyan orvos akarsz lenni, akire betegként nem félnél rábízni magad. (De egyébként ha orvosin kezdesz, jár két plusz állami félév, legalábbis én így tudom, javítsatok ki ha nem.)


Ha érettségin elsőre nem lett meg az orvosihoz szükséges eredmény, akkor szerintem jobban jársz, ha nem szopatod magad feleslegesen, és inkább egy könnyebb szakot választasz. Persze ha minden álmod, hogy orvos legyél, akkor nem akarlak lebeszélni, csak kösd fel a gatyát, mert nehéz lesz.

2023. júl. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!