Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szegedi tudomány egyetem...

Szegedi tudomány egyetem gépészmérnöki kar?

Figyelt kérdés
Milyen a képzés levelezőn, eltudok e benne helyezkedni vagy menjek nappira

2023. júl. 22. 07:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Gépészmérnökként szinte 100%, hogy el tudsz helyezkedni, függetlenül attól, hogy levelezőn vagy nappalin végezted. Ugyanakkor főállású munka mellett nagyon húzós levelezőn végigcsinálni a gépészmérnök szakot; ezért ha meg tudod oldani anyagilag, hogy nappalin tanulj, jobbak az esélyeid a végzésre.
2023. júl. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez nagyon bíztató válasz!
2023. júl. 22. 19:22
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,



Én már elvégeztem ott a gépészmérnök szakot levelezőn, nekem összességében jó tapasztalataim vannak. A tárgyak többsége teljesíthető, az oktatók és a TO többnyire segítőkészek.



Én nem értek egyet azokkal a véleményekkel, akik szerint a többi egyetemen "fényévekkel" több tudást lehet szerezni. Szerintem a gyakorlat és a tapasztalat a való életben és a munka világában keletkezik, nem pedig az egyetemen. Legyen szó akár a BME-ről is. Minden munkahelyen betanítanak majd egy munkakörre, és majd az arra a munkakörre jellemző ismeretanyagban fogsz elmélyülni. Minden más ismeretanyag, amit az egyetemen tanultál, abban pedig nem. Egy idő után az a nem használt ismeretanyag pedig meg is fog kopni.



A képzés elvégzése után szerintem jó esélye van mindenkinek a munkaerő piacon, nem lesz gond az elhelyezkedéssel.



Remélem tudtam segíteni! Bármilyen további kérdés esetén szívesen válaszolok! Ha a levelező szak sajátosságairól szeretnél hallani, akkor írj privátban! Szívesen válaszolok!

2023. júl. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!