Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Keresztféléves képzés mivel...

Keresztféléves képzés mivel másabb mint a szeptemberben induló?

Figyelt kérdés

egyetemen alapképzésre gondolok, 20éves vagyok és érettségi után 1év kihagyáson voltam de a szeptemberben induló képzésekről lecsúsztam, így leghamarabb a keresztféléves jöhetne szóba.


mivel másabb mint akik szeptemberben kezdték?

kevesebb főt vesznek fel mint szeptemberbe? meg gondolom kevesebb is a jelentkező


lenne órám azokkal is akik szeptemberben kezdték?

vagy érdemes lenne inkább 1 évet várnom szeptemberi jelentkezésre keresztfélév helyett?



2023. júl. 22. 14:44
 1/3 anonim ***** válasza:
88%
A keresztfélév annyival másabb, hogy nem tudsz annyi kötelező tárgyat felvenni, mivel bizonyos tárgyak az 1. féléves tárgyakra épülnek, emiatt nagy valószínűséggel csúszni fogsz. Így pedig érdemesebb kivárni a szeptembert.
2023. júl. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%
Ha indul keresztfélévben a szak, akkor van lehetőség nem csúszni. Ki van találva. Én egy ilyen lehetőséggel szemezgettem nemrég, de mást választottam végül. De eleinte valószínűleg kevés órád lesz a szeptemberiekkel. Pl amit én néztem ott simán az első két félév felcserélhető, nincsenek ráépülések, a többi meg csak azokra épül. Nézz utána, de elvileg, ha indítanak x féléves keresztféléves szakot, akkor az x félév alatt megcsinálható mintatanterv szerint.
2023. júl. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Miért nem inkább akkor pótfelvételin gondolkodsz? Az nem sokára itt van, arról nem csúsztál le, ha szóba kerülhet az önköltséges opció is.
2023. júl. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!