Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyit keres egy középsulis...

Mennyit keres egy középsulis építésztechnikus és mit csinál?

Figyelt kérdés
2023. júl. 23. 13:54
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Erre te komolyan egy egzakt választ vársz?
2023. júl. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Figyelj. Ez egy belépő egyetemre, mert erre a szakmára adnak plusz pontot, ha ebben az irányban mész tovább egyetemre. Az, hogy ez így önmagában mennyire életképes szakma azt nem tudom biztosra, de én nem gondolnám annak. Szerintem pályakezdőként biztos nem keresnek milliókat, ezen kívül a fizetésük nem közelítheti meg a diplomás építészek fizetését, tehát országrésztől függően olyan 300-400 ezer forintot mondanék maximumnak nettòban, de pályakezdőként ennyit sem.

,,Mit csinál?" Az cégtől függ. Van ahol ki kell menni terepre is, van ahol iroda van inkább, tehát ez változó. Valamennyi számítógépes ismeret biztos, hogy kell az 100%, ezen kívül előnyös, ha ismered a műszaki rajzokat, és építőipari témákban meg tudsz szólalni/kőműves munkák, burkolás, betonozás, alapkészítés stb/.

De ahány munkahely annyi követelmény, annyi féle munka. Nálunk pl csak diplomával alkalmaznak építésvezetőket, akik alattuk vannak azok meg nem technikusok, hanem sima szakmunkások, és közöttük vannak művezetők, csoportvezetők, stb.

2023. júl. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi.
2023. júl. 25. 15:04
 4/4 anonim ***** válasza:
Mèg az építészmérnöki sem egy agyon fizetett terület, mérnökök között majdnem a leggyengebb sajnos ilyen téren. Egy sima technikusi meg akkor gondolhatod, hogy mennyit ér.
2023. júl. 27. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!