Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Októberben is letehetem az...

Októberben is letehetem az emelt szintű biosz érettségim?

Figyelt kérdés
Szeretnék tanulni pontszerzés céljából, hogy felvegyenek az egyetemre. Az emelt szintű bioszt választottam, viszont ha jövő májusban teszem le az emelt érettségit, pont lecsúszok az egyetemi felvételiről, ezért gondoltam, hogy megpróbálom októberben. Szerintetek lehetséges?

2023. júl. 25. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hogy érted hogy lecsúszol a felvételiről ha normál időbe teszed?
2023. júl. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

"viszont ha jövő májusban teszem le az emelt érettségit, pont lecsúszok az egyetemi felvételiről"

. Tessék?

2023. júl. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Természetesen leteheted októberben,

Általában augusztus végén, szeptember elején szokott lenni a jelentkezési időszak (illetve, ha már nem az első emelt bioszod, vagy nincs már jogviszonyod akkor azt hiszem most kb. 60.000Ft az emelt).


+Nem értem mire gondolsz, hogy késő lenne a májusi érettségi :D

2023. júl. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok, mostanában olvasgattam utána, hogy milyen módon és mikor tudok felvételizni, és úgy olvastam, hogy decembertől februárig tudok jelentketni egyetemre.. De javítsatok ki, ha tévedek, én örülnék a legjobban, ha ez nem így lenne. :D
2023. júl. 25. 15:41
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
Szerinted akik májusban érettségiznek, azok nem kezdhetik szeptemberben az egyetemet??
2023. júl. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, decemberbe jelentkezel. De utána májusba-júniusba teszel érettségit. Tök mindegy, hogy közép vagy emelt, felkerül majd az eredeménye a felvételi rendszerbe és ezáltal neked semmi plusz dolgod nincs csak várni az sms-t.
2023. júl. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Érettségizhetsz őszi szezonban meg tavasziba is, nem késel le semmiről, mert amint megvan az érettségi utána felteszik a felvi.hu-ra
2023. júl. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem is írták, a májusi érettségivel is el tudod kezdeni szeptemberben az egyetemet.

Viszont emelt biosz esetén (ha rendesen fel tudsz készülni ennyi idő alatt) akkor szerintem érdemesebb nekifutni most ősszel, mert a májusban már csak az új követelményrendszer alapján lehet vizsgázni, ami még a tanárok szerint is sokkal nehezebb lesz mint az eddigiek.

2023. júl. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!