Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügyi-számviteli ügyintéző...

Pénzügyi-számviteli ügyintéző vagy vállalkozási ügyviteli ügyintéző a jobb? 🤔

Figyelt kérdés
2 éves technikumi képzéseket nézegettem érettségi után...Vagy inkább valamilyen OKJ kéne?

2023. júl. 25. 15:51
A kérdező szavazást indított:
Pénzügyi-számviteli ügyintéző
Vállalkozási ügyviteli ügyintéző
Más (leírom kommentben)
19 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
28%
Aminek a nevében benne van hogy ügyintéző az egy értéktelen, semmire nem jó képzés. Ilyen végzettséggel nem fogsz elhelyezkedni csak ha van ismerősöd akkor esetleg beraknak irattologatónak egy irodába minimálbérért, egyébként marad a munkanélküliség
2023. júl. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De akkor mi lenne hasznos? 😅 Amivel el is lehet helyezkedni nem éhbérért...
2023. júl. 25. 15:55
 3/10 anonim ***** válasza:
46%
egyetemi gazdasági szak, közgáz, data science, matematikus, statisztikus, survey stat, alkalmazott matematikus, gazdaságinformatikus és még lehetne sorolni
2023. júl. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%
ezek semmit sem érnek
2023. júl. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Ha a pénzügyi-számviteli terület érdekel, akkor szerintem már inkább a mérlegképes könyvelőit kezdd el. 2024-től elvileg már nem lesz érettségivel elkezdhető, de most még igen.
2023. júl. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezek közül bármelyiket választhatod. Körülbelül a gyakorlatban egyforma a kettő.

Én a következőt tennem:

1.A kettő közül elvégezném valamelyiket, én a pénzügyi számviteli ügyintézőt választanám,.

2. Egyetemre mennek valamilyen gazdaság tudományi szakra, ha továbbra is érdekelni fog akkor pénzügy számvitel szakra, ha kevésbé megy a számvitel akkor valamelyik másik GT szakra

Plusz:

Elmennék az egyetem mellett dolgozni, hogy szerezzek releváns szakmai gyakorlatot, munka tapasztalatot nyilván nem lenne jó fizetés, de egyetemistaként megfelelő lenne. Mire meglesz a diploma, lesz szakmai gyakorlatod, így már jobban lehet hasznosítani a "diplomát"

Mivel sok esetben azért van baj elhelyezkedéssel, mert bár diploma van csak nincs releváns szakmai tapasztalat, amit a legtöbb munkahelyen kérnek, szeretnek ha van.

Ezek mellé még valamikor akár párhuzamosan is valamivel elvégezném a vállalkozási merlegkepes könyvelő képzést, ott a pénzügyi számviteli ügyintézővel már eleve sok átfedés lesz, ha rendesen tanulsz és nem veszed félválrról a dolgokat.

2023. júl. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%
A vállalkozói konkrétan egy irodai titkár minimálbérért, pénzügyivel lehetőséged van mérlegképes könyvelőre menni, ahova ez a szakképesítési bemeneti követelmény, illetve pénzügyi szakokra +50 többletpontot is kapsz ezen szakma megszerzése után. Szerintem egyértelmű.
2023. júl. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
Miért nem mész egyből valamilyen gazdasági szakra?
2023. júl. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
#7: Jelenleg érettségivel is elkezdhető a mérlegképes, de 2024-től újra változik, és előreláthatóan megszűnik a távoktatás + az érettségivel elkezdés lehetősége.
2023. júl. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
28%
Közgazdászból Dunát lehet rekeszteni. Gondolod, hogy ezek a kisegítős képzések versenyképesek, amikor egy útjukra 15 diplomás jut?
2023. júl. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!