Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi az a szakma amihez nem...

Mi az a szakma amihez nem kell sok ész?

Figyelt kérdés

Kéne valami szakmam legyen, de olyan amihez nem kell sok ész és nem kell sokat tanulni, mert azt nagyon utálom,sokan mondták már poenkodva haverok közül is hogy rohadt buta vagyok,ismerőseim mindig röhögnek ha kérdeznek valamit és nem tudom a választ de nem érdekel, nekem így teljesen jó, elem az életem eljarok edzeni, gyúrni, de azért kéne valami szakma csak olyan ahol nem kell megeroltetnem az agyam

Van ilyen?

19/f



2023. júl. 26. 06:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem jó oldalról közelíted meg a dolgot. Egy jó szakember nem buta, mindenképp szüksége van tanulásra. Olyan szakmát érdemes választani, ami érdekel. Kicsit a hobbihoz tudnám hasonlítani. Ha valaminek utána szeretnél nézni, akkor a kíváncsiság vezérel és nem hiábavaló az azzal töltött idő. Jó esetben a tanulás is ilyen.

Ha végképp nem akarsz tanulni, akkor valami szalagmunka, ott nem kell sokat agyalni. Ez nem azt jelenti, hogy ott csak olyanok dolgoznak, akik nem képesek többre, de mások döntéseinek az okát nem ismerjük. Ne írdd le magad ennyire! Még fiatal vagy és lehet, hogy jön valami szemben veled, ami megtetszik és belevágsz. Sok embernek a nem megfelelő családi háttér vagy egy-egy pedagógus is meghatározó lehet a tanuláshoz való hozzáállásához.

2023. júl. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1) Le kell cserélni azokat a barátokat, akik butának gondolnak.

2) Olyan szakmát keress, ami érdekel. Egy illúzió, hogy a világ "buta" és "okos" emberekből áll. Meglepődnél, néhány orvos vagy jogász is mennyire hülye tud lenni az élet különböző területein (pl simán lehet valaki kiváló sebész, mégis alapszintű számítástechnikai ismeretei vannak csak és egy hiba üzenettel nem tud már mit kezdeni a gépen).

2023. júl. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha valamiben gyenge vagy, akkor azt a hiányosságot nem elfogadni, hanem fejleszteni érdemes. Nem érzed magad elég okosnak, akkor tanulj, fejleszd a szellemi képességeid.


Ahogy írták, könnyebb, ha érdekel is a dolog és motivált vagy, nem kényszernek éled meg.


Busz, teherautó, kamion, targonca, daru és egyéb munkagép kezelőkre nagy kereslet van itthon és külföldön is. Egyfajta szaktudást nyilván igényel mindegyik, de azért egyik sem atomfizika.


De ha szeretsz gyúrni, akkor bármilyen fizikai munka játszhat, akár még spórolhatsz is a kondi bérleten, ha a munkahelyen fizetnek érte, hogy súlyokat emelgess.

Bolti árufeltöltő, raktáros, rakodó munkás, építkezési munkák, bútorszállítás, költöztetés, stb.

2023. júl. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Senior Séf ***** válasza:
72%

Egy kis sóder, egy kis mész,

Kőművesnek nem kell ész.

2023. júl. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!