Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valóban óvónőként tanítóvá,...

Valóban óvónőként tanítóvá, tanárrá képezhetem magamat hanarosan rövidített úton?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Szomorúan tapasztaltam, hogy úgy néz ki az egyetemi óvónői képzés valószínűleg befellegzett, mert hülye lesz valaki egyetemre menni, ha szakképzőbe 2 év alatt kijárja. Végülis én is így tettem volna. Valahol olvastam, hogy azzal kárpótolnak minket, hogy tanárrá vagy tanítóvá tudunk majd tovább tanulni rövidített úton, hisz valami megkülönböztetés csak kell.:) Bár én szerettem volna óvónéni maradni, de már nem tudom mit akarok....

2023. júl. 27. 13:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt megnézném, ahogy egy óvónőből középiskolai fizika-matematika szakos tanár lesz. Vagy mire gondoltál pontosabban a tanárrá válás alatt?
2023. júl. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem én gondoltam, a kormány kecsegtetett, de nem olvastam el a hosszú rendeleteit, egy kriagadott részt láttam a neten.
2023. júl. 27. 14:55
 3/10 anonim ***** válasza:
37%

Kérdező!


És ez a rövidített út a tanársághoz sima bölcsész szakos végzettségűekre is vonatkozik?

2023. júl. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
#3: Én úgy tudom, hogy a bölcsészeknek eddig is volt ilyen rövidített ciklusú tanárképzés.
2023. júl. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4-es: igen, én is láttam a felvin 2 és 4 féléves tanárképzéseket, de azokhoz mesterdiplomát kérnek vagy meglévő másik tanárszakot.


Merthogy a bölcsész csak alapdiplomát ad, tehát akkor hogy lehet rövidített ciklusú képzésre bejutni, tudja valaki? Muszáj még egy mesteri is?

2023. júl. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
(Mert józan ésszel úgy gondolnám, hogyha a tantárgyi tudás megvan, akkor miért nem elég már csak a pszicho-pedo-neveléstudományi vagy mit tudom én modulok elvégzése + gyakorlat suliban, hogy egyszakos tanárként lehessen hivatalosan tanítani.)
2023. júl. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#5: Az alapszakos bölcsész képzéseknek van mesterképzéses folytatásuk, gondolom, akkor azt kell megcsinálni ehhez a rövidített ciklusú tanárképzéshez.
2023. júl. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7-es: nyilván, de miért kell még előtte az is?!
2023. júl. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
8as: Azért, mert az osztatlan tanárképzésen résztvevők is mesterdiplomát kapnak.
2023. júl. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-es: így már értem! Köszi!
2023. júl. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!