Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudnátok mesélni a BGE, Elte,...

Tudnátok mesélni a BGE, Elte, BME, Corvinus pénzügy MSc felvételiről? Mennyire nehéz? Hogyan érdemes készülni rá?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tudnátok mesélni a BGE, Elte, BME, Corvinus pénzügy MSc felvételiről?

Mennyire nehéz?

Hogyan érdemes készülni rá?

Nehéz bekerülni ezekre a szakokra?


2023. júl. 31. 17:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

ELTE-ről tudok nyilatkozni, először egy írásbeli feladat van, ez két részből áll. Az első részre nehéz készülni mert vegyesen vannak logikai és általános gazdasági kérdések, viszont 4 lehetőség közül kell csak a helyes választ bejelölni. Utána a második részben 3 téma közül kell 2-t választani és azokról írni egy rövid esszét. Voltak itt is megadva pluszban kérdések hogy mikre kell kitérni.

Én úgy jelentkeztem hogy előtte végeztem pénzügy-számvitel szakon úgyhogy külön nem tanultam, mert a záróvizsga miatt amúgy is átneéztem a pénzügyes tárgyakat, az elég volt. Corvinusnak viszont van egy elég jó könyve ami alapján lehet készülni pénzügytanból, arra emlékszem hogy neten ingyenesen elérhető de a címe egyszerűen nincs meg. Záróvizsgához is használtam mert sokkal érhetőbb mint a Brealey-Myers istenitett könyve. Ha eszembe jut bedobom a címét :/


Szóbeli meg nagyon könnyű, motivációs beszélgetés csak. Miért szeretnél ide jönni, hol és mit tanultál korábban, mik a terveid a végzés után stb stb. Itt nincs szakmai kérdés úgyhogy kb úgy készülj mintha interjúra mennél egy céghez, találd ki miért szimpatikus a suli és ez a képzés meg hogy hol képzeled el magad 5 év múlva :)

2023. júl. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Meg is van, simán Pénzügytan a címe

[link]

Venni nem nagyon lehet de gyors Google és megvan pdfben :) Nem tudom ennyire szabályos úgyhogy inkább ide nem linkelem azt, nem szeretném hogy kitiltsanak de hamar megvan :D

2023. júl. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!