Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudnátok olyan szakokat írni,...

Tudnátok olyan szakokat írni, ahol levelező órarendben nem kell hetente bejárni?

Figyelt kérdés
Főleg műszaki területre vágyom, de más is jöhet, majd válogatok. Ha nem kell gyakran bejárni, akkor a lokáció is mindegy, de az ország keleti része lenne preferáltabb.

2023. aug. 2. 07:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
45%
A legtöbb levelező képzésen kéthetente péntek-szombatokon vannak a konzultációk. Az oktatók többsége nem veszi kötelezőnek a rendszeres bejárást, de mindenütt van néhány olyan tárgy, amelyre be kell járni. A gyakorlati jeggyel záruló tárgyakon általában az utolsó konzultáción íratnak zárthelyi dolgozatot, azon mindenképp ott kell lenni.
2023. aug. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
43%
Olyan szakot keress, ahol 50 főnél nagyobb a létszám... mi gyp-n 145-en kezdtünk anno, szerinted ki tudta, ott vagyunk-e?
2023. aug. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
SZTE-n Vállalkozásfejlesztés mesterre jártam. Ott egy félév során 5 alkalom volt péntek-szombat, de a két év alatt talán 2 olyan kurzus volt, ahol személyesen bent kellett lenni, a legtöbbnél tudtad teljesíteni úgy is, hogy csak vizsgázni jártál be. Nekem konkrétan volt olyan csoporttársam, akivel személyesen a ZV-n találkoztam először.
2023. aug. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%

Már megint valami frusztrált nyomorék pontoz mindenkit lefele.


Na mindegy sz.rok én erre az oldalra meg a h.lye pontrendszerre, válaszolok. Régen sok helyen kéthetente péntek szombat volt, ez volt a standrard, manapság ezek az észlények, akik elvileg értelmiségnek számít, elfelejtik, hogy a levelezősöl valszeg dolgoznak, és újabban nagyon erőltetik ezt a hetente péntek szombatot, amit nem bírok megérteni, hogyha régen kéthetente péntek szombat is jó volt, akkor minek lett belőle hetente péntek szombat.


Egyébként a sok nyomoronc nemtom mit pontozott le az előzőkön. Ha azt, hogy levelezők nagy részén be se kell járni, akkor márpedig hiába verik magukat, ez tényleg így van. Nálunk jogon is valaki félévbe egyszer ment el. Mondjuk van olyan tárgy néhány szakon, ahol muszáj megjelenni, ez ritka (és nem is értem mi értelme, felnőtt emberek vagyunk, ha megtanulja mit számít, ott van-e)

2023. aug. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én most jelentkeztem, bajba is vagyok mert minden héten pénteken reggeltől estig van óra. Esélytelen így, úgyhogy be sem iratkozok.
2023. aug. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem értem. Egyszer úgy őszintén megkérdeznem egy egyetemen, aki kitalálta, hogy mégis mit gondolt, kinek a munkáltatója engedi meg, hogy az alkalmazottja pénteken sose dolgozzon, mert épp előadáson ül. Még ha a munkáltató támogatja, ami csak keveseknek adatik meg oké, viszont így, aki önszántából tanulna, vagy esetleg más terület felé mozog, annak nagyon megnehezíti a dolgát, pláne ha pont olyan előadás van pénteken, amin kellene jelenlét. Vagy legalább, ha hetente van, akkor miért nem csak szombaton? A Pázmány jog pl. így van, ez sokkal jobb.
2023. aug. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
53%

#6: Pedig nagyon is érthető, miért vannak pénteken is konzultációk a legtöbb helyen. A levelező képzések óraszámának előírás szerint a nappalis képzések óraszámának a harmadát kell kitenniük. Ennek egyenes következménye, hogy a konzultációk vagy minden áldott szombaton vannak, vagy minden második hét péntek-szombaton, vagy tömbösítve félévente 2-3 teljes héten. Más megoldás nincs, ezek közül kell választani.


Namármost a levelező képzések konzultációs rendjét olyan bizottságok döntik el az egyetemeken, amelyek döntő többségét egyetemi oktatók tartják. S persze mivel az oktatók többségükben családosak, akik szeretnék a hétvégéiket a családjukkal tölteni, az az opció, hogy minden szombaton legyen konzultáció, a legkevésbé vonzó a számukra. Senki nem szereti önszántából tönkrevágni a félév során az összes hétvégéjét. A tömbösített megoldás pedig a potenciális hallgatók nagy részét elriasztja. Itt van a kutya elásva, s ezért a leggyakoribb kompromisszum még mindig a kéthetente péntek-szombati megoldás, mert ez azt jelenti, hogy az oktatók minden második hétvégéje szabad, s a hallgatók pedig arra a félévente 7 péntekre kivehetnek a munkahelyükön szabadságot, ha akarnak.

2023. aug. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

"Pedig nagyon is érthető, miért vannak pénteken is konzultációk a legtöbb helyen. A levelező képzések óraszámának előírás szerint a nappalis képzések óraszámának a harmadát kell kitenniük. Ennek egyenes következménye, hogy a konzultációk vagy minden áldott szombaton vannak, vagy minden második hét péntek-szombaton, vagy tömbösítve félévente 2-3 teljes héten. Más megoldás nincs, ezek közül kell választani."


Pedig régen voltak olyan szakok ahol nem így volt. Havonta volt szombat és vasárnap egész napos tanítás és ennyi. Félévente 3 ilyen alkalom volt, többit otthon tanultad meg, ahogy a levelezőn kellene..

2023. aug. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"s a hallgatók pedig arra a félévente 7 péntekre kivehetnek a munkahelyükön szabadságot, ha akarnak."


Valóságban sajnos nem úgy működik, hogy amikor akar az ember szabadságot vesz ki. :) Tavaly nekem 1 szabadság volt egész évben, szóval.

2023. aug. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
De ott van az online oktatás is például, ahová nem kéne bemenni, főleg ha csak előadásokról van szó. Úgy simán megoldható lenne mindenhol. Nyilván labort meg bizonyos gyakorlatokat ahol személyesen kell lenni, mert különböző eszközöket kell használni ott nem kivitelezhető, de a tárgyak 99%-nál igen.
2023. aug. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!