Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet-e úgy érettségi vizsgát...

Emma729472 kérdése:

Lehet-e úgy érettségi vizsgát tenni (fizetősön esetleg), ha csak szakmunkásképző bizonyítvanyom van? Esti tagozatos, 2éves suli elvégzésével tudom, hogy ingyenesen megoldható, de munka miatt oda nem tudok bejárni.

Figyelt kérdés

#tanulás #oktatás #érettségi #bizonyítvány #Szakmunkáképző #Levelező/esti tagozat
2023. aug. 12. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell szerezned a gimnáziumi 11. és 12. osztályos végzettséget, ezútán érettségizhetsz.

Így számodra az esti tagozat marad. Nem veszik olyan szigorúan a hiányzást. Más is meg tudta oldani munka mellett akkor te miért nem?

2023. aug. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Elsőnek igaza van, viszont van arra lehetőség, hogy ritkán kelljen csak bejárnod.


[link]

2023. aug. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

Én jártam esti gimibe. Egyes tanárok úgy kezeltek, mintha gyerekek lennénk. Diktálták, mit írjunk. Engem régen arra tanított az oszt főnököm, hogy a lényeget irjam le, vázlatokat, ne regényeket, úgy nem olyan könnyű megtanulni.

Szóval ez zavart.

Németórán egyedül voltam, mindenki angolos. Nagyon zavart :(


Ott nézték is a hiányzást. Jó, nem 5-6 napot, de ugye a diákigazolvány miatt...


A neten minden fent van, nem tudom, miért nem elég a vizsgákra bejárni.

2023. aug. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

1. Ez úgy oldható meg, hogy el kell menni egy gimnáziumba és ott (magántanulóként beiratkozva) egyéni tanrendet kell kérni, ami lehetővé teszi, hogy órákra való bejárás nélkül osztályozóvizsgákkal teljesítsd az érettségihez szükséges középiskolai végzettséget.


2. A középiskolai bizonyítvány birtokában már lehet érettségizni, ha az egyéb jogszabályi követelményeknek is megfelelsz (pl. közösségi szolgálat teljesítése).

2023. aug. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Befejezett 12 osztály kell az érettségihez, ha ez megvan akkor mehetsz vizsgázni.
2023. aug. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!