Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Környezetmérnök alapdiplomával...

Laura0616 kérdése:

Környezetmérnök alapdiplomával EHS szakmérnök vagy munkavédelmi szakmérnök szakra jelentkeznétek?

Figyelt kérdés

#munkavédelmi szakmérnök #EHS szakmérnök
2023. aug. 13. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Tudtommal igen
2023. aug. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy lehet jelentkezni mindkét szakra, de arra lettem volna kíváncsi, hogy melyik lehet a jobb: az EHS (Óbudai Egyetem) vagy a munkavédelmi szakmérnök (BME).
2023. aug. 14. 07:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocsi, este faradtan ugy olvastam, hogy lehet-e :D
2023. aug. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért a kettő az kicsit más, habár a tanárok szeretik hangoztatni, hogy nem. Az EHS-t környezetmérnöki diplomával el lehet végezni 1 év alatt a kettő helyett.


Az EHS kicsit több rétűbb, de kevesebb elméleti tudást ad át, egy olyan kis mindenest akarnak vele képezni gyárakba, nagy multikba. Tanulsz egy kis tűzvédelmet, munkavédelmet, meg egy kis környezetvédelmet is.

Környezetmérnöki diplomával a környezetvédelmis tárgyak, pl. hulladékgazdálkozás kimaradnak. Így marad rád például a cégnél majd az SZ-lapok kiállítása is akár a vesz.hull. kiszállításához, monitorozhatod a szennyvízgyűjtőt, ha olyan a cég, hogy kell neki, előadásokat tarthatsz munkavédelemből, nézheted hogy normálisak e a felfestések stb. Tehát mindenes.


Munkavédelmi szakmérnökin pedig CSAK munkavédelmet tanulsz 2 éven keresztül. Itt vannak olyan tárgyak, hogy fűtés, szellőzés, klíma munkavédelme; zaj- és rezgésvédelem; nyomástartó berendezések és hegesztés biztonságtechnikája; szabványosítás, minőségmenedzsment; mentálhigiéné stb.

Optimálisabb választás például csak munkavédelemmel foglalkozó cégekhez, akik kijárkálnak ellenőrzésekre kicsitől a nagy cégeken át.

2023. aug. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!