Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha 24 éves vagyok, már túl...

Ha 24 éves vagyok, már túl késő lenne jelentkezni a(z) NKE-HHK karra?

Figyelt kérdés

Már *régóta* érdekel a katonai pálya, de érettségi után nem éreztem magam elég érettnek -és nem is voltam az-, a katonai élethez. Idén nyáron sikerült megszereznem az elsődleges diplomám és szeretném mérlegelni a jövőm, hogy miképpen tovább.


Ugye a felvételi szabályzatban szerepel az a kitétel is, hogy a "... felvétel évében 25. életévét be nem töltött" személy jelentkezhet. Ez mindenképp kizáró ok, vagy esetleg lehet benyújtani valamilyen kérelmet végső esetre?


Ha mégis bekerülnék az egyetemre valamilyen módon.. Mind az egyetemen, mind később a szolgálat idején mennyire lenne nehéz szociálisan beilleszkedni a koromra (25, utolsó évben 29) való tekintettel? Érne valamilyen hátrány?


Ha esetleg valaki a kérdések megválaszolásán túl is tudna további információval szolgálni, azt is szívesen várom. :)



2023. aug. 20. 01:01
 1/2 anonim ***** válasza:
3%

"Ugye a felvételi szabályzatban szerepel az a kitétel is, hogy a "... felvétel évében 25. életévét be nem töltött" személy jelentkezhet. "


Ne haragudj de te diszlexiás vagy, vagy esetleg gondot okoz az értő olvasás hogy egy ilyen tőmondatot nem sikerül értelmezned? Segítek egy kicsit a számításban, mert látom, hogy nehézséget okoz: mivel jelenleg 24 éves vagy, és 25 éves korig lehet jelentkezni, valamint a 24 az kisebb szám, mint a 25, ezért a kérdésre válaszolva: Nem, 24 évesen még NEM vagy lekésve a jelentkezésről.

2023. aug. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
87%

Miért akarsz a hhk-ra jelentkezni, ha már van egy civil diplomad?

Bemész egy toborzó irodába, és ugyanúgy tisztként szerelnek fel, cserébe nem kell szívni 4 évet.

2023. aug. 20. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!