Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi esélye van bejutni...

Mennyi esélye van bejutni jogász szakra annak, aki a gimis évek alatt nem volt jó a természettudományos tárgyakból? (több kérdés a leírásban)

Figyelt kérdés

Idén megyek 10.be.

Tavalyi jegyek:

biosz : 3

Föci: 3

kémia:4 (jövőre valószínűleg rosszabb lesz, mert eléggé elakadtam)

fizika:4

matek: 4

A többi tárgyból ötös voltam (kivéve nyelvtan négyes 4,70-es átlaggal).

Van egy angol középfokú nyelvvizsgám is.

Lenne esélyem így bekerülni államira majd (főleg Szegeden)?

Az lenne még egy kérdésem, hogy mi lenne jó ötödik érettségi tárgynak ?

A töri emelt mellé ajánlott még egy másik emelt?

köszönöm előre a válaszokat!


2023. aug. 20. 21:59
 1/9 A kérdező kommentje:
kihagytam , hogy infó tagozatos vagyok:)
2023. aug. 20. 22:12
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézz utána, a felvi.hu-n minden követelményt megtalálsz.

Ha duplázol a jegyeid nem számítanak

2023. aug. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

A felvételinél csak az adott tantárgy utolsó két év évvégi jegyeit nézik, úgyhogy az olyan tantárgyakból, mint pl. a matek és nyelvtan, amit 4 éven keresztül tanulsz, a 9.-es jegyed még nem számít.


Te már a 2020-as NAT alapján fogsz felvételizni, így a következőt kell tudnod:

-a 100 érettségi pontod két tantárgyból tevődik össze, ez az SZTE jogász szakán egy emelt (történelem, idegen nyelv, magyar, matek, vagy filozófia) és egy (legalább) közép ugyanezekből a tantárgyakból. Ha ki akarod maxolni ezt a pontszámot, érdemes legalább 2 tantárgyból emeltezni. Ha az angol megy neked, egészen nyugodtan tedd le az emeltet, az kb. B2-es szinten van.

-a tanulmányi pontok, ha jól értelmezem, két részből tevődnek össze. Az egyik a fő tantárgyaid utolsó két évi eredménye, illetve egy 5. tantárgy, ennek a listáját szintén felvin megtalálod ( [link] Az SZTE jogász szakán elég sok tárgyat elfogadnak 5.-nek, ebben benne van az infó/digitális kultúra is, ami neked jól jöhet. Nem köteleztő természettudomány tárgynak lennie. A másik része ennek az érettségi átlagod, ott mindegyiket nézik, nem csak azt a kettőt amit az érettségi ponthoz kérnek, illetve itt ugyanígy van egy lista az 5. tárgyakról. Ez ismét felvi.

-Az intézményi pontok, logikusan, intézményenként változnak. Az SZTE listáját csatolni nem tudom, mivel pdf-ben van, de ha beírod, hogy SZTE intézmény pontok, rögtön megtalálod. Mindenképpen nézd meg, milyen nyelvvizsgát, verseny eredményt, emeltet jutalmaznak.


Ahogy elnézegetem, sehol nincs szükség a természetismereti tárgyakra, ha csak nem abból akarsz érettségizni. Mással egyszerűen ki tudod váltani. Ha jól megy az infó, szerintem érdemes arra ráfeküdni!


Azt sajnos senki nem tudja megmondani milyen esélyeid vannak, az évről évre változik, pláne most, hogy új rendszer van. De nagyon sok sikert kívánok neked!

2023. aug. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Azt elfelejtettem mondani, hogy ahogy az 1-es is megírta, a felvételi átlagodat meg lehet duplázni az évvégi tantárgyak helyett (ha jó értelmeztem :))
2023. aug. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget!
2023. aug. 21. 09:58
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

4. válaszolót javítanám:

A két felvételi tárgyad eredményét tudod duplázni, nem az átlagát.. Ekkor csak ez a két tárgy+ pluszpontok számítanak.


A hagyományos számítás a másik opció. Akkor a tanulmányi átlag ( évvégi jegyeid+ 5 érettségi átlaga) + két felvételi tárgy eredménye+ pluszpontok számítanak, ha jól tudom. De ha nem, javítsatok!

2023. aug. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Köszi 6-os, ezt én sem tudtam :)
2023. aug. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező. Nem fogják a természet-tudományos tárgyaid befolyásolni a felvételidet ha jogásznak akarsz menni.

Kémia, biosz, fizika: én is ilyen kettes-hármas szinten mozogtam belőle, mégis államin végeztem el a jogász szakot.

Az érettségiket írd meg nagyon jóra, az a fontos.

Emelt törit mindenképp csináld meg illetve abból nyelvből ajánlom még az emeltet, amelyik jobban megy. Mindenképp csinálj 2 emeltet.

5. választható tárgynak pedig, bár írtad, hogy nem vagy jó a termeszet-tudományos tárgyakban, mégis a földrajzot ajánlom. Az még tele van logikus és könnyen megoldható feladatokkal, az atlaszt a második feladatrészben (legalábbis mikor még én érettségiztem) használni lehet, amiből simán le lehet hozni négyes/ötös szintre az érettségit , illetve követelményekben megkapjátok, hogy mely tájakat/városakat/országokat kell tudni vaktérképen elhelyezni, ha azt rendesen megtanulod már 25%-ról indulsz.

dec. 28. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Most látom csak, hogy info tagozatos vagy. Akkor viszont ha jól megy, akkor föci helyett inkább info-ból érettségizz.
dec. 28. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!