Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A magyarországi egyetemekről...

A magyarországi egyetemekről bármikor ki lehet lépni?

Figyelt kérdés

2023. aug. 22. 18:54
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ha megkezdek egy félévet, és kilépek, akkor csak az az egy államilag finanszírozott félév vész oda?
2023. aug. 22. 18:56
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Attól függ mi áll a tanulmányi szerződésedben, a legtöbb egyetemen igen de pl. az NKE-n bizonyos szakok esetén kifizettetik a tanítás költségét.
2023. aug. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Általában 2 félév után ki lehet lépni a képzés árának visszafizetése nélkül, de a 2 félév az elveszik.
2023. aug. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Alapképzést 1, osztatlan képzést 2 félév után lehet úgy otthagyni, hogy nem keletkezik visszafizetési/ledolgozási kötelezettség, de azok az államis félévek ilyenkor is elvesznek.
2023. aug. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
23%
Én alapképzésről (Corvinus) 2 félév után léptem ki, és nem kellett fizetnem.
2023. aug. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Corvinus tök más, a rendes államis ösztöndíjnál alapképzés esetén 1 féléved van meggondolni magad.
2023. aug. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
23%
#6. Én 2018-ban kezdtem és 2019-ben hagytam ott a Corvinust,akkor még ugyanolyan állami ösztöndíjas rendszer volt mint máshol.
2023. aug. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#7: Hidd el nem én találtam ki, tényleg így van jelenleg. Saját bőrömön tapasztaltam idén. Már aktiváltam (PTE) BSc-n a második félévet és akkor jöttem rá, hogy nem is akarom azt tanulni, ekkor néztem utána és hogyha egy éven belül nem kezdek új szakot, akkor kezdhetem ledolgozni/visszafizetni a tandíjat.



"Ha alapképzésre, mesterképzésre, felsőoktatási szakképzésre jártok, és mindössze egy (aktív) állami ösztöndíjas félévet vettetek igénybe, nem kell fizetnetek.

Ha kettő vagy több aktív állami ösztöndíjas félév igénybevételét követően szűnik meg a hallgatói jogviszonyotok, visszafizetési kötelezettségetek lesz (kivéve, ha a megszűnéshez képest egy éven belül új képzést kezdtek el).


Osztatlan mesterképzés esetén ugyanez a szabály, csak itt két félév a "türelmi idő", vagyis akár egy teljes tanév után is meggondolhatjátok magatokat, nem kell fizetnetek. Három félév után azonban (ha egy éven belül nem kezdtek el egy újabb képzést) vissza kell fizetni az ösztöndíjat.

Ha ennél több félév után szűnik meg a jogviszony, automatikusan fizetési kötelezetség terhel titeket, ha a megszűnést követő 1 éven belül nem kezdtek új képzésbe."


[link]

2023. aug. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%
Tudtommal 2020-ben kijött egy módosítás, után a visszafizetési kötelezettség megszűnik, amennyiben a felhasznált féléveknek megfelelően kiszámított időtartamban az illető Magyarországon bejelentett munkáltatói viszonnyal rendelkezik. Erre megadott x év áll rendelkezésre. Kvázi “le lehet dolgozni”. Az hogy ez minden egyetemre igaz-e, nem tudom.
2023. aug. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
#9: Igen, ez így van, ezért is írtam mindenhol azt, hogy ledolgozni/visszafizetni. De egyébként korábban is lehetett azt az opciót választani, hogy inkább ledolgozod, csak akkor még kérvényezni kellett. Most már az az alap, hogy 20 éven belül ledolgozod, aztán ha mégse, akkor kell csak fizetni.
2023. aug. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!