Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van értelme ehhez köthető...

Van értelme ehhez köthető egyetemi szakot végezni, ha masszőr szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Jelenleg marketinget tanulok, és szeretném magam kipróbálni szabadúszó masszőrként. Sokféle masszázstanfolyam szembejött az interneten, egynapostól elkezdve egészen a két hónaposokig, svéd, thai, lomi-lomi... és még sorolhatnám.


A kérdésem egyrészt arra irányul, hogy van-e olyan egyetemi szak (pld gyógytornász?) ahol mélyíthetem a tudásomat az emberi testről, vagy elég "maszekban" képeznem magam? Valóban segíteni szeretnék az embereken, és nem tudom az ilyen egyszerű, technikákat gyakorlós tanfolyamok mennyire elegendőek, ha emberek problémáin akarok segíteni (és nem csak egy jó masszázst lenyomni, ami után egy órával újra fáj itt-ott).


Másrészt akinek van tapasztalata masszázstanfolyamokban, várom a javaslatokat, hogy hol érdemes elindulni, és mit kerüljek el mindenképp.



2023. aug. 25. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak masszőrködni akarsz, akkor elég a tanfolyam, de ha van kapacitásod egyetemre járni és normális karriert akarsz, akkor valóban egy gyógytornász végzettség dob rajta egy nagyot.
2023. aug. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hosszabb távon mindenhogy kifizetendőbb, ha elvégzel egy egyetemi szakot.

Több tudás, nagyobb karrier lehetőség, elégedettebb ügyfelek és több pénz.


A kókler masszőröknek nehéz fent maradni a pályán.

2023. aug. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
rekreáció és életmód szakot néztem, ezt jövőtől el tudnám kezdeni a marketing mellett. az ápolás és betegellátást néztem még, ami még ehhez köthető lehet, de az nehezebbnek tűnik, és annyira nem szimpi a nagyon orvostudományi vonal. rekreáción is tanulnak a masszázshoz szükséges anatómiát és ilyen felépüléshez kapcsolódó dolgokat
2023. aug. 25. 16:52
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat egyébként :)
2023. aug. 25. 16:52
 5/6 A kérdező kommentje:

azért emeltem ki a kérdést, hogy megkérdezzem: szerintetek “kötelezően” gyógytornász képzést kéne elvégezzem vagy “elég” lenne a rekreáció is?

jó lenne, ha képzett masszőr is tudna válaszolni, aki belelát egyik vagy másik szakba.

2023. aug. 28. 15:48
 6/6 anonim válasza:
100%

Egyértelműen gyógymasszőr képzést ajánlanék, ami elismert egészségügyi végzettséget ad. Többnyire 2 éves képzés, nappalin biztos, de van egy gyorsított alternatíva ami 1 év, de rengeteg anyagot kell ezidő alatt megtanulni, mert a vizsgakövetelmény ugyanaz.

Első szakaszban le kell tenni egy ágazati egészségügyi vizsgát ami ápolástanból áll, elsősegélynyújtás nagy vonalakban. Második szakasz a klinikum, ahol már ki kell menni terepre és el kell végezni kórházi gyakorlatot( nem nagy óraszámban, pár nap), mellette rengetek tanulnivaló különböző betegségekről, (nem csak mozgásszervi) rehabilitáció, gyógyászati segédeszközök, sejtbiológia, rengeteg anatómia, terminológia, geriátria, neurológia, sorolhatnám sokáig.. Majd csak ezután jön a várva várt szakmai rész ami maga a gyógymasszázs. Mellette itt is reumatológiai, ortopédiai betegségek elmélete folyamatos természetesen latinul. Wellnes masszázsokat is tanultunk mellé, de nem nagy mélységekben. A gyógymasszázs részében is vannak hiányosságok pl. a nyirokmasszázst külön tanfolyamon elszokták végezni, mert nem mennek bele kellően, illetve a mai korhoz is elavult pl. triggerpont kezelés, FDM terápia ami hatásos és szeretik nincs a képzésben.

Plusz nem tudom téged érdekel e, de a hidro és balneoterápia is szerves része a szakmának amit gyakorlat soráb gyógyfürdőkben tudsz megtanulni.


Összegezve: Ahhoz, hogy szakember legyél, kellő képen értsd hogyan működik az emberi test, mozgásszervi betegségekben jártas legyél, tisztában legyén a kontraindikációkban, mert sajnos ártani is lehet. (Ne kezdjünk el csak úgy egy puklit szétmasszírozni, mert daganat is lehet amivel sejtburjánzást érünk el, vagy épp egy előrehaladott csontritkulásnál bordatöréseket okozhatunk)

De a leglátványosabb eredményeket a gyógytornász éri el a rehabilitációban ez vitathatatlan.

2023. aug. 30. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!