Nem értem a lètszámot?

Figyelt kérdés

Próbáltam kiszámolni, hány főt vehetnek fel pótfelvin az adott szakra. Na most azt van kiírva a felvin hogy max felvehető létszám államira 160fő.

De alapból a rendes felvètelin 210 vettek fel ès mègis hirdettek szabad helyeket..

Ez most hogy van?

Pedagógus pálya: ebbe beletartozik a csecsemő az ovodaped. Meg a tanító nem?



2023. aug. 26. 21:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Na most azt van kiírva a felvin hogy max felvehető létszám államira 160fő.


Hol van megadva? Idén nem volt nyilvános.

2023. aug. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem akarok összeesküvés-elméleteket gyártani, de idén szerintem megbundázták a számadatokat. Én is pedagógusi képzésre jelentkeztem, láttam, mennyien jelentkeztek elvileg. Irreálisan magas számot mutat a felvi, mégis hirdettek pótfelvételit, ugyan már… Ki hiszi ezt el?!
2023. aug. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%
#2 pedig elhiheted, tényleg ennyien mennek pedagógus képzésre a rossz körülmények ellenére is, az egyik legnépszerűbb szak. Legalább a sok pályaelhagyó birka helyére akik elmennek árufeltöltőnek mert más pozíció betöltésére alkalmatlanok be tudnak kerülni lelkes fiatal újoncok
2023. aug. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

a h.ly es megy tanárnak most

Most mindenki tanári diplomával


2021ben azt mondták 1000pont kell a diplomához

2023ban most meg 100 pontal is bekerülhetel


1 db diploma és aztán külföldre mennyj

2023. aug. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ha rákattintasz a 2023 potfelvnèl azt hiszem a ponthatárokra ami mèg nincs de egyetemenkènt kiadja a kepzèseknèl hány fő az idèn felvehető.

De tényleg sokan jelentkezhettek tavaly a potfelvire jelentkeztek 15-20 an most még közel 100 voltunk az alkalmasságin

2023. aug. 27. 06:33
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor csak mondok egy érdekes példát. Az egyik főiskolán általános felvételi eljárásban a meghirdetett pedagógusképzési szakok kapacitása 225 volt összesen. Felvettek 200 embert (megnéztem a friss statisztika szerint, hányat vettek fel összesen). Ezek alapján 25 helyet kellett volna meghirdetniük a pótfelvételi során. Ehelyett 180 főt ír a felvi. Számomra ez több, mint furcsa.


Az meg még érdekesebb, ha megnézzük, hogy hányan jelölték első helyen az adott szakot, és mennyit vettek fel. Nekem pl. furcsa volt, hogy megjelöltek egy adott pedagógusi szakot első helyen 240-en és csak 11-et vettek fel. Hogy lehet ez? Hiszen már nem volt minimumponthatár, és az adott szak kapacitása pedig nem 11 fő volt…


Egyébként óvodában dolgozom, 23 éves vagyok, és elárulom, nincsenek lelkes pályakezdők. 14 óvodapedagógusból jelenleg 8(!!) hiányzik és egy fővárosi intézményről beszélek. Minden kollégám 50 feletti rajtam kívül, lesznek itt gondok hamarosan.

2023. aug. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De hol látod a pótfelvètelis helyeket? Mert amit èn találtam az a szept.-i kezdèsre vonatkozik tehát összbe nèzi az általános felvètelisekkel is.
2023. aug. 27. 12:16
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az ösztöndíjas képzés számait láttátok előre, a pótfelvételin pedig csak fizetős helyek vannak.
2023. aug. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Csak az ösztöndíjas helyeket látod, de csak azt számoltam és póton is hirdettek államit
2023. aug. 27. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!