Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ebben a helyzetben mit tudok...

Ebben a helyzetben mit tudok tenni? Nem gondol arra,hogy aki igényli a diákhitelt annak minél hamarabb szüksége van rá?

Figyelt kérdés
Mit tudok tenni abban az esetben ha a TO-s ügyintéző miatt nem kapjuk meg a diákhitelt? Csak sokkal később mint mások. 1. éves leszek, nem kaptam kolit így muszáj leszek albérletbe menni. A szüleim így is havi 80-100 ezret fognak adni az egyetemre (utazás, bérlet, kaja stb) de ebben a félévben az albérletet diákhitelből fizetném. Beszéltem felsőbb évesekkel a szakomról és ők mondták hogy mások (akár karon belül is) 2-3 héttel mindig hamarabb megkapják a diákhitelt mert a mi ügyintézőnk baromi lassan tölti fel az adatokat oda ahonnan hitelesíti a jogviszonyt a diákhitel Zrt. Tavaly is csak szeptember 28.-án kapták meg a legtöbben, míg mások már 10.-e körül. Tehát ő is megtehetné,hogy időben feltöltse... 15.-én albérlet fizetés van. Arra tényleg nem gondol az ügyintéző,hogy nem poénból igénylik a diákok a hitelt? Miért nem tud normálisan dolgozni mint a többi kollégája? Egyátalan lehet ez ellen valamit tenni?

2023. aug. 27. 21:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
13%
Ha ennyire kell a pénz, akkor menjél dolgozni!
2023. aug. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Első évben orvosi mellett, OK 🤣. Minden nap 8-6-ig órám van. Kivéve szerdán akkor csak 4-ig. Megnézném te hogy dolgoznál mellett,mikor tanulni is, és néha aludni is kellene.
2023. aug. 27. 21:33
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Semmi se jó... Pár éve okt. 15. volt az első utalás és slussz.
2023. aug. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Látom nem érted. Rajta kívül mindneki képes tanév elején megcsinálni ezt a feladatot csak ő nem. Ha lakáshitelt vennél fel nem zavarna hogy nem a bank miatt hanem egy ügyintéző miatt akadozik a folyamat? Gondolom te se lennél boldog. Ja és egész nyáron diákmunkáztam. Tehát ne szólj be ismeretlenül hogy menjek dolgozni. Mert szoktam.
2023. aug. 27. 21:40
 5/12 anonim ***** válasza:
4%

Mivel október közepéig akár úgy is dönthet bárki, hogy visszavonja a beiratkozást, addig ráér. Beülhetsz a helyére, ha gondolod...


És meg fogsz lepődni, de neki esélyes, hogy több melója van, mint annak, akihez mondjuk az analitikusok tartoznak. Utóbbiak mennek érettségi után, van egy bizi, esetleg egy nyelvvizsga, amit ellenőriz, rögzít. Orvosin sokan vannak akar több évvel érettségi után, külön bizi, külön tanúsítvány a javító érettségiről...

Akkor lenne jogos a haborgás, ha késen. De időben van, nektek számolni kellett volna azzal, hogy okt 15-ig bármikor jöhet a dh, nincs elkésve.

2023. aug. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
3 komment, egyik se a kérdésemre válaszolt. És felejtsd már el ezt az október 15-öt. Már régen nincs ilyen. Direkt felhívtam a diákhitel központot. Azt mondták ahogy fentvannak a rendszerben az adatok és pozitív az elbírálás onnantól kezdve 10 munkanap. De kb mindig 3-4 nap alatt elutalják. Tehát az ügyintézőtől függ hogy ki mikor kapja már meg 90%-ban. Szívesen beülnék hidd el, bárkit kérdeztem gólyatáborban az idősebbek közül mindneki utálja, folyton kint cigizik meg kávézik. Meg a portással beszélget.
2023. aug. 27. 21:56
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
Arról nem is beszélve, hogy áokon jóval több a külföldi hallgató, mint a kar egyéb szakjain és velük eleve több az adminisztráció; ott van a legtöbb csoport, ami között váltani akartok, mert nem akartok egy-egy időpontot...
2023. aug. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
30%
Remélem, kamu az orvosi, mert ilyen ember nem kell oda
2023. aug. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

1. A külföldi hallgatóknak más az ügyintézőjük.

2. Más karon pl GTK sokkal többen vannak és ott is sikerül sokkal de sokkal hamarabb megcsinálni. Csak nálunk ilyen lusta pics@ a TO-s.

2023. aug. 27. 22:02
 10/12 anonim ***** válasza:
6%
Az egyetemet nem a mélyszegénységben élő nincsteleneknek találták ki, hanem az igazi Úriembereknek. 18 évesen nem albérletbe kellene menned hanem a szüleidnek egy saját lakást kellene vásárolniuk Neked, erre neked annyira nem vitték a szüleid hogy egy albérletet ki tudjanak fizetni. Ha ilyen alacsony kompetenciájúak a szüleid belőled sosem lesz orvos ne haragudj
2023. aug. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!