Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Így, hogy már egy jó pár éve...

Így, hogy már egy jó pár éve létezik az Üzemmérnök-Informatikus Bprof alapszak mik a vélemények róla?

Figyelt kérdés
A legelején amikor megjelent ez a képzés eléggé megosztónak tűnt, azóta változott valami a szakkal kapcsolatban? Érdemes/ nem érdemes egy "rendes" Bsc helyett választani? Nem igazán találtam róla statisztikákat, hogy hányan végezték el stb. Ha véletlen valaki végzett ezen a képzésen írna róla valamit ide?:)

2023. aug. 28. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:
48%

Egyértelműen gyengébb színvonalú az oktatás mint mérnökinfón, az oktatók is úgy állnak hozzá, hogy "most pihenek mert bprofosokkal van órám", a munkaerőpiacon pedig találkoztam olyan céggel ahol az iskolai végzettséget 4 kategóriába sorolta:


-középszintű (érettségi,OKJ, FOSZK, bootcamp, BProf)

-BSc

-MSc

-PhD


Tehát nem tekintette egyenértékűnek a Bprofot a BSc-vel.

2023. aug. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Hát az elég hitvány cég lehetett, mondjuk attól is függ hol végezte az illető a BPROF-ot, mivel ez a szak a BME-n lett megtervezve, tehát az eredetije bőségesen BSC színvonalú, más egyetemeken nem tudom hogy néz ki.
2023. szept. 21. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
1,az 1 félév mínusz miatt miért lenne rosszabb a bprof a bsc-től.Hány százalékát használod a bsc-nek?Na,ugye?
jan. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Arról nem is beszélve, hogy a bprof képzés kooperatív, tehát onnan 1 év munkatapasztalattal kerülnek ki hallgatók, nem teljesen pályakezdőként.


Aki végzett már akármilyen tanfolyamot és a szívére teszi a kezét, válaszolja meg azt a kérdést, hogy az adott szakmát/nyelvet/készséget a tanfolyam alatt tanulta meg ténylegesen, vagy a piacon/gyakorlatban?

jan. 12. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 lcb válasza:
100%
Az összes BME BProf-on végzett ismerősöm talált jó pozíciót a diplomájával, ez azt jelenti, hogy 8 emberről tudom, hogy első évében a gyakornoki programot követően nettó 500.000 forint felett keresett.
jan. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!