Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vidékről kell feljárnom a...

Vidékről kell feljárnom a suliba "esti levelezős" diákigazolvánnyal. Amivel nem lehet bérletet venni (vármegyéset sem). Budapesten többször is át kell szálljak (1 villamos, 2 busz + fél km séta). Ti hogy csinálnátok ?

Figyelt kérdés

Nem szoktam sokat Bp-n közlekedni, de szerintem nagyon drágák ezek a vonaljegyek/menetjegyek, hogyha felszállunk egy tömegközlekedési járműre.

Hogyan lehet a legolcsóbban kijönni belőle ?

Most ne azt írjátok, hogy ne vegyek jegyet :D

Aki jártasabb a Budapesti közlekedésben, az kérem ossza meg velem a tanácsait, hogy milyen kedvezményes utazási lehetőségek vannak!

Ezzel az esti levelezős diákigazolvánnyal csak 50%os kedvezményes jeggyel tudok feljutni Bp.-re, tehát bérletet nem tudok venni.

Ez ugye eleve nem túl jó a jelenlegi anyagi helyzetemnek sajnos.

(Az előbb fejeztem be egy esti sulit, ott viszont kaptam rendes diákigazolványt.

Itt nem tudom, hogy miért nem, de elmondták, hogy náluk ez a helyzet.)

De Pesten milyen lehetőségek vannak, hogy a lehető legtöbbet spóroljak a jegyeken ?

Heti 3 napos a képzésem.


Nagyon szépen megköszönném, ha valaki tudna némi tippet adni számomra!



2023. aug. 31. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:
És mi a kérdésed? A járművekre kell jegy vagy bérlet. Ha van diák akkor ugye azt veszed, ha nincs a teljes árút.
2023. aug. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezzel az esti levelezős diákigazolvánnyal


Na most melyik? Mert estivel lehet, levelezővel nem.

2023. aug. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahogy számolom, sima felnőtt bérlettel jönnél ki a legjobban, az 9500 ft.


Menetjegy 450 forint lesz, tehát napi 6 jegy=2700 forint, az egy héten 8100, tehát egy hónapban több mint 30 ezer forint.

2023. aug. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként, bár nem kizárt, de nekem az az 1 villamos 2 busz, és még úgy is 500m séta is sántít egy kicsit. Persze, vannak ilyen helyek, de egy sulinak az ritka.


Hova érkezik be a vonatod/buszod, és pontosan mi a suli neve/címe ahova el kell jutnod?

2023. aug. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Minden nap mész (átlag havi 22,5), vagy csak hetente négyszer? (Átlag havi 18).

Számold ki, mennyibe kerül ez jeggyel, vagy bérlettel!

2023. aug. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!