Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Esti iskolát elmagyarázná valaki?

Esti iskolát elmagyarázná valaki?

Figyelt kérdés
Középiskolát szeretnék elvégezni "estiben". Idén leszek tizedikes, vagyok már 16. Fogalmam sincs, ez hogy működik, elmagyaráznátok?

2023. aug. 31. 17:39
 1/2 anonim ***** válasza:
78%

Először is, keresel a lakóhelyedhez közel egy ilyen iskolát, bemész, és felvilágosítanak a lehetőségekről.

Nagy vonalakban annyi a lényeg, hogy nem kell annyit iskolába menni, mint a nappali rendszerben, és ha kell, akkor is késő délután/este. Cserébe viszont kapsz egy egyáltalán nem minőségi oktatást, amivel max. 3-asra tudod írni az érettségiket (persze ha van magadban annyi ambíció, hogy magadtól is foglalkozz az anyaggal, akkor lehet jobb is).


Mindig azt ajánljuk, hogy aki teheti, az inkább maradjon nappalin. A nappalit olyanoknak találták ki, akik munka/család mellett akarnak érettségit szerezni, ami szinte nem egyeztethető össze a nappali tanrenddel.


Másik lehetőség; ha valamilyen személyes problémák miatt akarod otthagyni a sulit, először próbálj meg egyéni tanrendet kérni (magántanulóvá válni), és ha ez nem megy, akkor válts estire. Bár én nem is vagyok abban biztos, hogy 18 éves kor alatt engednek estire beiratkozni.

2023. aug. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Magántanuló szerettem volna először lenni, de elolvastam hozzá a feltételeket, és nem úgy néz ki, hogy én megfelelek nekik, szóval ezért gondolkodtam estin.
2023. aug. 31. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!