Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miben különbözik a nappali...

Miben különbözik a nappali tagozat és a levelező?

Figyelt kérdés

Most kezdem az egyetemet jelenleg nappali tagozatos vagyok azonban anyagi gondok miatt szeretnék átmenni levelezőre.


Kicsit félek hiszen több embertől is azt hallottam, hogy a levelező nem jó, sokkal nehezebb elsajátítani a tananyagot.


Nektek mi a véleményetek, tapasztalataitok?



2023. szept. 2. 07:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy nehezebb hiszen nem jut annyi idő a tananyag elmagyarázására, mint nappalin. Levelezőre az megy, aki már amúgy a szakmában dolgozik vagy már belelát a szakmába és tud kérdezni a kollégáitól vagy az, aki nagyon penge egyedül tanulásba és van ideje, energiája kikeresni azt, amit nem ért.

Kolléganőm ápoló volt szakmunkás bizonyítvánnyal. Elment egyetemre. Persze hogy röhögve megcsinálta levelezőn, mert 10+ év szakmai tapasztalata már volt.

Nyilván egy mérnök infós karral szívni fogsz, mint a Πcsa, ha nincs senki aki belevisz a szakmába.

2023. szept. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Első alapszakom nappalin csináltam a mestert utána levelezőn, ott elég könnyűnek éreztem, inkább az volt a gond hogy kevesebb volt azért így a szabadidőm de nem éreztem magát a tananyagot vészesnek.

Tavaly elkezdtem egy második alapszakot levelezőn, hát jóval nehezebb mint a mester volt, sokkal gyorsabban adják le az anyagokat és kevesebb a gyakorlat, kb elmondják az elméletet majd egy feladatot megoldunk a típusra és megyünk is tovább. Aztán csak egy sima gazdasági szakon vagyok most (gazdmen). Úgyhogy elsőnek igaza van hogy ha nincs tapasztalatod a területen úgy azért elég szívás.


Ennek ellenére nem lehetetlen, csak nappalin több idő jut rá, jó eséllyel megérted a legtöbb dolgot az órákon és be is gyakorlod, levelezőn viszont nekem sok rész volt ami utána állt össze amikor otthon újra lassabban átnéztem és kerestem még mintafeladatokat a neten.

2023. szept. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nem fejtem ki, hogy miért, de mennyire kötelező bejárni a konzultációkra? Levelezőn szeretnék befejezni egy szakott, de főállásban dolgozom és nem úgymond a leendő diplomámnak megfelelően, így tanulmányi szabi kilőve 26 nap szabi meg édes kevés. :(
nov. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!