Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME mérnökinfón kötelező a...

BME mérnökinfón kötelező a matek emelt érettségi?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 2024-es pontszámítás szerint BME mérnökinformatikus szakra jelentkezés esetén a kötött érettségi pontot adó tantárgy a matematika.


[link] (8. dia)


Ez azt jelenti, hogy abból mindenképpen emeltet kell tennem, vagy elég a már meglévő info emelt? (Régi rendszerben ugye egy darab fizika, matek, vagy info emeltnek kellett lennie.)


Köszönöm a segítségeteket, már egy ideje próbálok rájönni, de sikertelenül...



2023. szept. 4. 17:29
 1/6 A kérdező kommentje:

A BME honlapján ezt találtam:

[link]


Itt azt írja, hogy matek és a felsorolt tárgyak közül kettőből kell eredmény, ebből az egyiknek kell emeltnek lennie.


Ha ez így van akkor miért emelik ki külön, hogy a matek egy kötött pontot adó tárgy, ha úgyis minden jelentkezőnek lesz belőle eredménye? Valamit félreértek?

2023. szept. 4. 17:36
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem, lehet változott azóta de 2019-ben még nem volt kötelező.


Én közép 3as érettségivel mentem. Amugy meg full kettes voltam gimi alatt.

2023. szept. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező, de ajánlott én azt mondom. Meg lehet tanulni mindent az egyetem alatt is, de jó, ha kellő alapokkal rendelkezel, hosszútávon sokkal könnyebb dolgod lesz.
2023. szept. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

3#


Analízis 1 előadás a matek faktos ismerőseim is úgy néztek első pár órán, mintha kínai nyelv órát hallgatnánk.


Én is csak úgy értettem meg, hogy gyakorlaton emberi nyelven elmondták a dolgokat és otthon jegyzetet átnyálazva végig néztem mindent.


Amúgy nagyon sok matek fatok/emelt matek érettségis ember is kibukott mellőlem első félévben.

2023. szept. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
3. Erre próbáltam utalni, hogy szorgalommal sok minden pótolható, kvázi jéghegyeket lehet mozdítani. Vagyis, ahogy egy volt tanárom mondaná, az ész nem pótolja a szorgalmat.
2023. szept. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%

"Ha ez így van akkor miért emelik ki külön, hogy a matek egy kötött pontot adó tárgy, ha úgyis minden jelentkezőnek lesz belőle eredménye?"


Az érettségiből számított felvételi pontok egy részét (100-at) az érettségi átlagból, másik részét (200-at) pedig a két pontot adó tárgyból számolják, ebből az egyik mindenképp a matek.

2023. szept. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!