Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen átkerültem fizetősre...

Egyetemen átkerültem fizetősre. Ha nem jelentkezek be Neptunon akkor ugye nem fog pénzbe kerülni?

Figyelt kérdés

Két félév után felvételiztem máshova, ahol most kezdem államival


Az előzőre nem is jelentkeztem be neptunon, ezt írja: félév státusz: Még nem meghatározott


Vagy ki is kell iratkozzak?


2023. szept. 7. 00:07
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%

Ha átkerültél fizetős képzésre az egyetemen, és nem jelentkezel be a Neptun rendszerben, az nem feltétlenül mentesít a fizetési kötelezettség alól, mert a státusz addig marad ez a Neptunban, amíg nem rendezed az anyagiakat. Ha jól elmékszem, ez csak annyit jelent, hogy vizsgázni nem mehetsz el a félév végén, de attól még be vagy iratkozva az adott egyetemre/karra, és hát bizonyos idő után valamennyi kamatot is számolhatnak fel az elmaradásod után, de ebben valami erősítsen meg.


A legbiztosabb, ha az adott egyetem hallgatói ügyekkel foglalkozó osztályával veszed fel a kapcsolatot és tájékozódsz a teendőkről. Mindenképpen jobb mielőbb tisztázni a helyzetet, hogy elkerüld az esetleges kellemetlenségeket.

2023. szept. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. De akkor elvileg most elég, ha bejelentkezek és passziválom a félévet (még nem volt aktív önköltséges félévem) és majd ha nyitva van a tanulmányi osztály akkor kiiratkozok?
2023. szept. 7. 00:44
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Egyáltalán nem biztos, hogy elég a passziváltatás. Nyáron volt a határideje a jogorvoslati kérelemnek, hogy ne soroljanak át. Most csak abban reménykedhetsz, hogy kérelmezed a hallgatói jogviszonyod megszüntetését és hátha nem köteleznek fizetésre. De ezt a kérelmezést még az átosorolás előtt lett volna szerencsés meglépni.
2023. szept. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
de nem éretem, ha passziválva van a féléved akkor akkor sem kell fizetni ha eleve önköltségesre mentél, nem? hiszen az alatt a félév alatt nem tanulsz ott
2023. szept. 7. 01:05
 5/11 anonim ***** válasza:
27%
Ha átsorolnak, akkor kötelezhetnek arra, hogy fizesd ki. A te felelősséged figyelni a határidőket, nyáron meg lehetett volna szüntetni a jogviszonyt még az átsorolási határozat előtt. És utána is volt lehetőség benyújtani a jogorvoslati kérelmet. Így, hogy már átsoroltak, simán kötelezhetnek arra, hogy kifizesd.
2023. szept. 7. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én azt hittem hogy ez csak annyit jelent hogy mostantól önköltséges leszek, szóval amíg tudom passziválni ezt a félévet, addig nincs mit kifizetni, mert eddig államilag támogatott voltam
2023. szept. 7. 01:14
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha már átsoroltak, akkor sokkal kevesebb lehetőséged van variálni. Az a biztos, ha a TO-n megkérdezed, hogy mi ilyenkor a teendő.
2023. szept. 7. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha passziváltatod a félévet nem kell fizetni.


Engem is most soroltak át, én szeretném később folytatni, de ebben a félévben nem tudom. TO-n megmondták hogy a kiírt önköltséget be ne fizessem, hagyjam figyelmen kívül, állítsam passzívra a félévet és törölni fogják a tételt.


Ha kéred a jogviszony megszűntetését akkor se kell (egyelőre semmit) fizetni, csak az aktív félévekért kell önköltséget fizetni.


Az más kérdés, hogyha most nem folytatod ezt a szakot akkor az eddigi államilag finanszírozott félévekért mennyit kell majd visszafizetni, nem tudom a jelenlegi szabályozást, de ahhoz már se az egyetemnek se a neptunnak semmi köze nem lesz, majd az oktatási hivatal értesít róla.

2023. szept. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
Itt olyan sok marhaságot írnak olyanok, akik még a 8 osztályt sem végezték el.Az egyetemről íratkozzál ki, de ha passzívra állítod a félévedet, akkor sem kell fizetni.
2023. szept. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
15%
9: mi marhaság abban, hogy inkább kérdezze meg a TO-n? Van már diplomám, és nagyon szigorúan veszik az ilyesmit. Főleg ha több kérelem benyújtása is rendelkezésre állt arra, hogy NE sorolják át. Ha nem szeretné folytatni a szakot, akkor jobb a hallgatói jogviszony megszüntetését kérvényezni passziváltatás helyett, mert ha ugyanarra az egyetemre vették fel, akkor el fognak fogyni a passzív félévei, amit 1 egyetemen azt hiszem, csak 2x lehet az egész képzés alatt.
2023. szept. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!