Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi kell ahoz hogy építész...

Mi kell ahoz hogy építész mérnök legyek? És hogy mechatronikai mérnök? Szerintetek melyik a jobb

Figyelt kérdés
Mindig érdekelt a mérnök munka (mechatronika és és építész) de csak annyit tudok hogy a matematika egy fő elem

2023. szept. 8. 19:41
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

matek mellett meg a fizika a másik fő elem.

illetve a műszaki rajzokhoz meg kitűnő agy + kézügyesség kell.

kemény kihívás elvégezni 1 műszaki egyetemet.

2023. szept. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
és én a mechatronikára szavazok.
2023. szept. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
de azt meg neked kell érezned magadon hogy inkább az épitészet vagy inkább a gépészet + elektronika érdekel.
2023. szept. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
*ahhoz sorry, de egyszer úgyis szólnia kell valakinek. Nem rosszból, engem is javítottak már ki.
2023. szept. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
#4 és az nem zavar, hogy az építészmérnököt külön írta? 🤨
2023. szept. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Mechatronikai mernökkel jobbak a lehetőségek. Épìtésszel kevesebb a lóve, sok a túlóra, netán a szürke nem teljesen bejelentett fizetés. Epìtőipart mérnokkent is elkerulnem
2023. szept. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tambi3 ***** válasza:
78%

Kedves Kérdező!

Ha valóban jól akarsz élni és szereted a szabadságot, akkor előbb-utóbb saját céged lesz.

Én eredetileg elektroműszerész, műszer-automatika technikus, különleges (repülőgép) műszerész, gépészmérnök-repülőgéptervező, repülőgépvezető voltam. Ez így együtt picit kevesebb, és itt-ott talán picit több, mint egy mechatronika mérnök. Negyvenévesen lettem mérnök-közgazdász, szóval "kijártam amit lehetett".


A fémek, a fizika (főleg statika), és a matematika szeretetéből következik, hogy szerény csarnoképítő cégem van, így belülről ismerem a magyarországi építőipart. Hetven felé közeledve, háromévtized tapasztalattal egyetlen jótanács az építésről: MENEKÜLJ! Eddig négyszer tettek tönkre úgy, hogy nem maradt semmim, csak 100-200 havi komoly fizetésnek megfelelő adósság... innen nem volt könnyű talpra állni.


Ha vonzódsz az elektronikához, informatikához, és a gépészethez, akkor mindenképpen a mechatronikát javaslom. Megítélésem szerint a gépjárműelektronika fedélzeti számítógépei egy sötét folt a szakmában, nagyon kevesen értenek hozzá azon túl, amit a járműre dugott szervízszámítógép mutat. Nincs ez másként a szakszervizekben sem. Jönnek az elektromos autók, és lövésük sincs a hagyományoshoz sem. Kivéve persze egy-két önképzett, profi szakembert, akik viszont egyórás chipptuningért elkérnek 100-200 eFt-t, és örömmel ki is fizetik nekik. Nem számít ritkaságnak a NAPI 1MFt árbevétel, gyakorlatilag nulla anyagköltséggel.


A felsőoktatás intézményeiben a matematika és fizika oktatása csupán a hallgatók "szűrésére", magyarul kirúgására szolgál, az ott tanultak 95 vagy még több százalékát soha nem fogod használni. A Műegyetem esetében ez a százalék még nagyobb... Ha újrakezdhetném, akkor gyakorlatias oktatást keresnék; talán Miskolcon, vagy Kecskeméten tanulnék...


"Jó utat, érd el a csillagokat!"

2023. szept. 11. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
71%
(#5 Lehet, hogy a telefon kijavítja rosszra. Nálam is előfordult már. Az ,,ehhez, ahhoz" helyesírása elég gyakori hiba.)
2023. szept. 14. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!