BME mernokinfo vagy ELTE proginfo?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem tudok donteni a 2 egyetem kozott es ebben kernem a segitsegeteket. Programozo szeretnek lenni, tehat fontos hogy megtanuljak programozni, illetve a programozo kornyezeteket kezelni, illetve fontos hogy az egyetem utan vagy kozben gazdag cegekhez tudjak menni

2023. szept. 10. 13:55
 1/3 anonim ***** válasza:
42%
Általában véve proginfó. Ha viszont beágyazott rendszerekkel, robotikával vagy processzortervezéssel szeretnél foglalkozni, akkor inkább villamosmérnök. A mérnökinfó e kettőnek egy “két szék között a padlóra” jellegű szerencsétlen hibride.
2023. szept. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő jó választás, a különbséget a szemléletben kell keresni. Ha egy erős elméleti alapokra épülő oktatást szeretnél kapni, és képes vagy szabadidőben a gyakorlati részt erősíteni, akkor proginfó. Ha gyakorlatiasabb vagy, nem érdekel annyira az elméleti vonal, csak annyi, hogy működjön amit csinálsz, akkor mérnökinfo. Kb pongyolán megfogalmazva ez a különbség.
2023. szept. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
33%
ELTE-t nagyon nem ajánlom, legalábbis a zh-k alapján amit láttam ott minden van csak éppen hasznos programozás nincs... Inkább BME vagy OE ezek kb egy szinten vannak programozást tekintve.
2023. szept. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!