Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmát tanulnátok, ha...

Milyen szakmát tanulnátok, ha elsősorban nem az lenne a célotok, hogy sok pénzt keressetek, hanem az, hogy a mindennapokban hasznos tudásotok legyen?

Figyelt kérdés

Két diplomám van. Szeretem a munkámat. Jól keresek. De régóta mozgatja a fantáziámat, hogy kitanuljak egy klasszikus szakmát is. Főleg olyat, aminek hasznát vehetem a ház körül, vagy segíthetek vele a rokonaim számára, ha kell.


Leginkább a villanyszerelés, vagy asztalosság jut eszembe. Előbbi azért, mert elveim szerintem a gáz- és villanyszetelést csak szakemberre erdemes bízni, ugyanis életveszélyes is lehet. Tehát hasznos tudás. Az asztalosság meg azért vonz, mert gyönyörű anyagnak tartom a fát, ami rengeteg dologra használható a ház körül.


Nézegetem a tanfolyamokat. 500-600 ezer forint egy ilyen képzés. (Általában 10-12 hónap.) Egyátalán mire elég egy ilyen tanfolyam?


Köszi, Oszkár



2023. szept. 14. 08:06
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem ezeket nyugodtan kitanulhatod, értelmes dolgok és ha olyan környezetben élsz, még vállalkozást is tudsz később csinálni.

Tanulni minden egyes életszakaszban, korban csak előny. Tanuld ki mindkettőt, ahogy energiád és pénzügyi lehetőségeid engedik. Érdemes egyébként iskolarendszerű képzést is nézni, ott el lehet csípni ingyenes szakmákat is.

2023. szept. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1 Iskolarendszerű képzés alatt mire gondolsz?
2023. szept. 14. 08:36
 3/7 anonim ***** válasza:

Mintha suliba járnál, nem pár hónapos tanfolyam. Igaz, ez több idő, de cserébe ingyenes és a gyakorlati hely fizetést is adhat.

Mérlegelj. És valósítsd meg! :)

2023. szept. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Farmakologia, orvostan, vegyeszet ezek kozul nem mind szakma, de rettento hasznosak, hogy pl. mit veszel be amikor beteg vagy, vagy amikor mentalis beteg vagy, placebo draga dolgok es teged neznek hulyenek, kulinaris helyzetekben ugyanugy jol johet ezeknek a tudasa.


Egy jo matek sem art, foleg statisztika, mert eleg pontos becsleseket tudunk mar adni a kovetkezmenyekrol, ebbol meg jon az IT hogy irj egy algoritmust ami kiszamolja a bonyolult (tenyleg rohadt bonyolult megjegyezni) staisztikai kepleteket. Ezekkel boven "okosabb" leszel mint egy atlag ember es nem fog peldaul az orvos atb*szni sem.


Nincs egyetlen szakma amitol univerzalisan bolcs leszel. A mai tarsadalmi tudas az mar szerteszort kategorizalt tudasokbol all. Hetkoznapokrol nem is beszelve mert az egy nagyobb halmaz, mint mondjuk egy cegnel dolgozni egy egyedi projekten.

2023. szept. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha szakmát tanulnék, akkor sportedzőre és sportmasszőrre mennék.
2023. szept. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Egyátalán mire elég egy ilyen tanfolyam?"

Bizonyos alapok megtanulására, és felkészítés speciális szakterületek egyéni tanulására az Életben.

Mellesleg az egyátalán-t úgy írják, hogy egyáltalán.

2023. szept. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
masszázs, gyógytorna
2023. szept. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!