Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Esti gimnáziumból mehetek...

Esti gimnáziumból mehetek jogi egyetemre? most leszek majd estis mert dolgozni fogok. a 9. osztályt már itt kezdem, viszont kicsit félek attól hogy milyen lehetőségeim vannak itt. valaki egyáltalán nézheti hogy estis voltam akár egyetemen?

Figyelt kérdés
illetve emelt érettségit itt hogy tudok letenni?

2023. szept. 15. 07:46
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Azért ha komolyak a szándékaid, jó lenne megtanulni, minek hol tudsz utánanézni.


Senki nem nézi, melyik gimnáziumban végeztél.

Az emelt szintű érettségiket központilag szervezik.

Az más kérdés, hogy egy eseti gimnáziumtól nem várható el, hogy az emelt szintű érettségire felkészítsenek. Magadtól kell készülnöd, illetve én javasolnám, hogy elsőre csináld meg a rendes érettségit, aztán szinteleőt később. Ha a rendes eljárásban jelentkezel majd emeltre, valószínűleg nagyot néznek, de persze nem tiltja semmi.

2023. szept. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
kedves válaszoló! én ha jól tudom ez az oldal pont erre van kitalálva hogy kérdezhessünk egymástól. de ha ilyen nehezen esett akkor inkább nem kellett volna...
2023. szept. 15. 12:38
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez az oldal arra lett kitalálva, hogy kérdezni lehessen.


És vannak oldalak, pl. felvi.hu, amelyek arra lettek kitalálva, hogy a hivatalos, megbízható információt megtaláld. A megjegyzésem a tájékozódásról elsősorban a jövőnek szólt. Nem egy emberrel találkoztam már, aki a tanulmányaival kapcsolatban fatális döntést hozott azért, mert "azt hallotta, hogy... azt mondták neki, hogy...".


Nem esett nehezemre válaszolni: az egyetlen nehézség a Te részedről volt, hogy megköszönd a válaszomat.


Azért szívesen.

2023. szept. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább írni tanulj meg, addig ne a jogban gondolkodj. És ezeknek te is utána tudsz nézni
2023. szept. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!