Felvételi 2024?

Figyelt kérdés

Hello!

Engem az érdekelne,hogy ha én idén érettségiztem(van 2 emeltem, nyelvvizsgám, az 5 tantárgy szinte mind 90 százalék felett van), de jövőre(februárban) jelentkeznék jogi képzésre (Pécsre), akkor mennyi esélyem van? (Idén 30 ponttal voltam a ponthatár felett, de végül máshova mentem.) Szóval a kérdésem az lenne, hogy változhat-e annyit a felvételi, hogy ne vegyenek fel? (A kért tárgyakból van emeltem)

Ha valaki többet tud nálam az új felvételi rendszerről és segítene, azt nagyon megköszönném. :)



2023. okt. 6. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
Van, mert valószínűleg csökkeni fognak a ponthatárok
2023. okt. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Bármennyit változhat, de ilyen eredményekkel azért elég jók az esélyeid.
2023. okt. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
30 pont az nagyon sok én csak ennyit mondok...De ha nagyon izgulsz, akkor a választott intézményednek van intézményi pontja. Sok esetben ezek képzések vagy programok, amiken részt lehet venni. (Ha jelentkeznél ügyelj arra, hogy azt időben tedd és ne csúsz ki a határidőből.)
2023. okt. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Van esélyed mert idén a középszintűre csak a pontok kétharmada jár, emeltre meg annyi, ahány százalék, szóval aki egy emeltet csinál csak, és az kevésbé jó, annak kevesebb pontja lesz. Mindenhol csökken szerintem átlag 30-40 ponttal. Meg ugye emeltre se adnak automatikusan most már mindenhol.
2023. okt. 17. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!