Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vállalkozási mérlegképes...

Vállalkozási mérlegképes könyvelő?

Figyelt kérdés

Több helyen láttam, ha vállalkozási mérlegképes könyvelői képzést szeretnék elkezdeni, akkor előnyt jelent, ha van pénzügyi-számviteli ügyintéző szakképesítésem, mert számos tananyagból felmentést kapok, és olcsóbb is lesz a képzés.


Ha már elfelejtettem szinte mindent amit tanultam a pénzügyi OKJ-n, akkor is felszámíttassam? Gondolom utólag simán összeszedhetem magam újra, amit régen tanultam a képzés mellett.



2023. okt. 9. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes kérni a felmentést. Ezzel a képesítéssel a 7-ből 4 modul alól kapsz felmentést, ráadásul ebből 3 olyan (VP, gazdasági ismeretek, digitális könyvelés), amiket nem is kérnek semmilyen formán számon a képesítő vizsgán és nem is épül rá semmilyen további tananyag. Egyedül a számviteli alapismeretek modul tartalmával érdemes tisztában lenned, mert arra épül a Pénzügyi számvitel modul is.

Ha az alapok nincsenek meg, és nem akarod/tudod egyedül átismételni, akkor célszerű megkérdezni a képzőintézményt, hogy van-e arra lehetőség, hogy csak a másik három modulból kapj felmentést. De pl. a Pentánál pár éve még úgy volt (nem tudom, most hogy van), hogy a számvitel alapjai modul anyagát akkor is megkaptad, ha kérted a felmentést, így át tudtad ismételni a dolgokat nagyjából.

2023. okt. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Megkérdezhetem, hogy Te a Pentánál végeztél?
2023. okt. 10. 14:42
 3/7 A kérdező kommentje:
Az általad felsorolt modulok egyáltalán fontosak a szakmában - a számvitelt kivéve?
2023. okt. 10. 14:42
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a Pentánál. Nem mondom, hogy nem fontosak. A képzés szempontjából nem fontosak, mert azt már később a képesítő vizsga során nem kérik számon. A szakmán belül fontosak lehetnek... de nyilván nem mindegy, hogy hol akarsz elhelyezkedni. Nyilván más a relevanciájuk akkor, ha egy nagy multinál akarsz forgóeszköz könyvelő lenni, meg más akkor, ha egy kis irodánál kell mindenhez is értened, ide értve mondjuk azt, hogy mi a különbség egy Bt. és Kft. között, vagy hogy kell kamatos kamatot számolni.
2023. okt. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha ezek nincsenek teljesen meg, akkor érdemes inkább érettségivel rendelkezőként jelentkezni? Milyen tippeket tudnál ajánlani a tanuláshoz? Mennyi időbe telt megszerezned a mérlegképes könyvelőit?
2023. okt. 10. 16:34
 6/7 A kérdező kommentje:
Hol tudom ezeket megtanulni utólag? Nincs már meg semmilyen könyv vagy jegyzet. :\
2023. okt. 10. 16:41
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben biztos, hogy kérném a felmentést. Tippeket nem nagyon tudok mondani, max. annyit, hogy ha távoktatásos formában tanulsz, az nagy önfegyelmet követel meg, és a számvitel tárgy jellegéből adódóan folyamatosan készülnöd és gyakorolnod kell.

3 modulos felmentéssel szűk másfél év volt maga a képzés, amíg a tanúsítványt megkaptam, utána meg a képesítő vizsga volt már csak hátra.

Interneten gyakorlatilag minden megtalálható ilyen-olyan formában.

2023. okt. 11. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!