Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz a német nyelv...

Mennyire nehéz a német nyelv és kultúra tanára képzés?

Figyelt kérdés
Egyéb területen szerzett pedagógusi diplomával szeretnék jelentkezni rövid ciklusú tanárképzésre...A belépés feltétele egy C1-es nyelvvizsga,amit biztos vagyok benne,hogy pár hónap tanulással le is tudnék tenni,DE!Abban már nem vagyok biztos,hogy rendelkezem az oktatásához való (alap)képességekkel.Aki ezen a szakon végzett,az kérem adjon tanácsot,illetve összességében mennyire volt megterhelő elvégezni?

#egyetem #tanár #mesterképzés #nyelvtanár #német nyelv és kultúra
2023. okt. 18. 01:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden ember más és más. Ha érdekel, ha élvezed a nyelvet, akkor összességében szeretni is fogod. Nem kell túlgondolni, menj és majd eldöntöd magadnak.
2023. okt. 18. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
A tanárképző nek ugye az lenne a lényege hogy megtanít az oktatásra de sajnos a magyar egyetemekről nem mondható el hogy fel fognak arra készíteni. Ha nem érzed magadban az energiát már most akkor szerintem ne szenved végig a tanáit. Viszont szerintem egy nyelvi diploma mindig jól jöhet, azzal el lehet helyezkedni. Szerintem inkább valami germanisztikára menj. Ha meglesz a C1, nem lesz bajod.
2023. okt. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
44%
Az egyetlen kérdés, hogy magával a némettel hogy állsz most. Nyelvtanárként ugye alapvetően nem tárgyi tudást töltesz a diákok fejébe, hanem az adott nyelvi készségeiket fejleszted - amihez nagyon fontos, hogy te magad is aktív használója legyél a nyelvnek, jó mintaként szolgálj nekik, tudd őket jól kijavítani, mindezt spontán de átgondoltan. Azaz nem járhatsz csupán pár leckével előttük a könyvben, ma már legalábbis. Nem tudom mit értesz pontosan azalatt, hogy C1 nyelvvizsgát "biztos vagyok benne,hogy pár hónap tanulással le is tudnék", a nulláról ezt nyilván nem lehet. "Abban már nem vagyok biztos,hogy rendelkezem az oktatásához való (alap)képességekkel." Mire gondolsz?
2023. okt. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Utolsó!Nyilván nem a nulláról indulnék,mert van B2-es nyelvvizsgám,tehát azzal szerintem reális elképzelés,hogy néhány hónap,max egy év és elérem a C1-et aktív tanulással.

"Alapképesség" alatt pedig azt értem,hogy azért mert tudok egy nyelvet még nem jelenti azt,hogy az átadásában is jó leszek.

2023. okt. 21. 00:15
 5/5 anonim ***** válasza:
34%
Az esetedben, tehát német szakos előzmény nélkül, 4 féléves a képzés (vagy legalábbis tudomásom szerint eddig így volt). A mintatantervnek a kinézett egyetem weboldalán nézz utána. Arra számíts, hogy nagyrészt diszciplináris németes tárgyaid lesznek, és egy kis szakmódszertan. Nem véletlenül kérnek C1 nyelvvizsgát, a nyelvszakokon jellemzően az adott nyelven folyik az oktatás, tehát ehhez az egészhez nagyon jól kell tudnod németül. Ha sikerül felsőfokra fejlesztened magad addig, elleszel, az egyetemen meg megtanulod ami a nyelvtanításhoz kell.
2023. okt. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!