Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megérné most elkezdeni a...

Megérné most elkezdeni a mentőtisztit?

Figyelt kérdés

Most jelenleg érettségi után maradtam a sulimban ötöd éven úgymond,ennek az a lényege, hogy meg lett az érettségim és kaptam egy szakmát ami segédápoló és, ha maradok ötöd es hatod éven akkor rendes ápolói szakmát szerzek és ha 5ös lesz a szakmai vizsgám akkor +100 pontot kapok. Állítólag a SE-mel van szerződve az iskola és oda az egészségügyi szakoknál beszámítana ez és néhány tantárgyat lehet kiváltani és pár gyakorlati órát.

Most nekem ezzel az a problémám, hogy szerintetek érdemes lenne ezt végig csinálni annak ellenére, hogy nem dolgoznék ápolóként a kórházban és sehol se…maximum a börtönben tudnám elképzelni magam ezzel, ha nem sikerülne más szakmát elvégeznem.

Vagy érdemes lenne emeltet raknom (ugye abból ami követelmény a SE mentőtisztire) és ezt félbe hagyni és jelentkezni az egyetemre?

Véleményeket szeretnék kérni, hiszen a környezetemben mindenki csak annyival le tudja, hogy én tudom/én érzem mi a jó nekem.(igazuk van,de azért jó lenne ha kapnék valami féle kis “útmutatást”)

Egyébként mentőtisztire mindenféle képpen mennék tovább, hiszen ebbe szeretnék dolgozni, csak nem mindegy ,hogy szakma nélkül jövőre vagy szakmával két év múlva.

(felvétellel nem lenne gond, mert emelt nélkül is jók a pontjaim.)


18/L


2023. okt. 21. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy miféle "útmutatásra" vágysz, hiszen egyértelműen leírtál mindent, hogy mit akarsz és mit nem.


Az ápolói szakma nem rossz, azonban csak kórházban tudsz akkora fizetést kapni, ami vetekszik egy mentőtiszti fizetéssel. Börtönben/börtönkórházban egyáltalán nem éri meg elhelyezkedni. Az ápoló ismerőseim sürgősségin/hematológián persze sok éjszakával de havonta simán hazavisznek 450-500 nettót. A börtön ehhez képest vicc kategória.


Emellett leírtad, hogy a mentőtisztire szeretnél menni és abban akarsz dolgozni. Akkor mégis miféle B tervre van szükséged? Elvégzed és dolgozni fogsz abban. Ez ennyire egyszerű. Állást találni eléggé könnyű, mivel hiány van belőlük. A fizetés kb. nettó 400 körül fog alakulni minimum.

A képzés keretében minden szükséges tudást megkapsz, még sokkal mélyebb szinten is, mint egy ápoló. Egyáltalán nem éri meg 2 évet kidobni az életedből azért, hogy szerezz egy olyan szakmát, amiben nem akarsz dolgozni. Ennyi erővel elmehetsz pénztárosnak is, ha megunnád az egészségügyi pályát.


Én instant mentőtisztire mennék (ez a logikus verzió, ha ez az álmod), mivel így hamarabb végzel és a 25 év alatti fiatalok kedvezményéből is egy nagyobb szeletet tudsz kihasítani, ami brutálisan jó deal.


Amúgy ha később meggondolnád magad, a mentőtiszti után akár estin is elvégezheted az ápolói 2 évet. Konkrétan csak be kéne járnod, már mindent tudnál. Ez meg simán munka mellett is megy.

Szóval spóroltál 2 évet, emellett ott lesz a legvészesebb esetben is az ápolói képesítés is.

2023. okt. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Tudom, hogy egyértelmű lenne a választásom, de szerintem amiért ennyit gondolkozom ezen a döntésen az ezért, mert ugye már itt vagyok az ötöd éven szóval úgymond a tanáraim szerint már elcsesztem egy évet és akkor miért nem maradok már itt a második évre is. A másik dolog ami pedig zavar, hogy úgyszint mint az ápolónál,mentősként se szeretnék a pl a kórházban dolgozni kivéve a honvéd kórházat, hiszen az a tervem, hogy igénybe venném a honvédség által meghirdetett ösztöndíjat is, hiszen nem okozna gondot ledolgozni náluk majd az egyetem után, hiszen alapból oda tervezek menni majd.

Csak itt tényleg azon vacillálok, hogy néhány tantárgyat nem kéne felvennem és nem tudom hány óra gyakorlat ami teljesítve lenne, ha elvégzem ezt az ápolói szakot. Remélem nem annyira zavaros ahogy leírtam.

2023. okt. 21. 17:04
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem csesztél el egy évet sem, mivel ahogy mondtam, az ápolói képzést akármikor tudod folytatni. Munka mellett, estin is. A mentőtiszti után olyan mély és átfogó tudásod lesz, hogy tényleg csak be kell járnod, gond nélkül veszel minden számonkérést és vizsgát.



A "néhány tantárgyas" könnyítés a gyakorlatban egyenlő a semmivel. Egy tantárgy előadás-gyakorlattal maximum 20-30 órát jelent az egyetemen. Szóval szerinted logikus 1 évet elcseszni azzal, hogy 100-200 órát spórolj? 😂 1 év ( 8760 óra) > 100-200 óra


Ha most maradsz, igazából annyit nyersz, hogy lesz egy segédápolói képesítésed. Az összes többi "előnyöd", az egyetemen nem igazi előny. Néhány tantárgy ide vagy oda egyáltalán nem számít. Sőt úgy van felépítve az egész képzés, hogy nem jó ezeket skippelni, mivel épülnek egymásra a tudásanyagok.

Esetedben levizsgázol május-június körül, elfogadtatsz pár tantárgyat és amire jönnek azok a tantárgyak, amik erre a tudásanyagra építenek, akár 1-2 év is eltelhet. Addigra 10x elfelejted és sokkal nehezebb lesz az egész.


Ha maradsz tovább ahogy mondtam, elveszítesz konkrétan 1 évnyi adókedvezményt is, ami durván 1 millió Ft. Illetve a bértáblában is 1 évvel később fogsz lépkedni.

2023. okt. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tudom elég hülyeség ennyit vacillálni ezen a döntésen. De úgy lesz ahogy te is javasoltad, hogy hagyom ezt a szakmát. Ezt az egy évet még kibírom valahogy és jövőre beadom a jelentkezést. Csak annyira próbáltak rábeszélni miért maradjak holott abszolút leírtad nem sok jó származik belőle úgy, hogy ráadásul kényszerből tanulnám végig az évet.
2023. okt. 21. 17:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Én eü. főiskolát végeztem és egy-két tárgy elismerése nem oszt, nem szoroz, mert a maradékok között továbbra is zsonglőrködni kell majd, tehát az ember vagy pihen, vagy akkor más tárgyra készül. Plusz, nem tudom, hogy melyik tárgyakat ismerik el, de az SE-t ismerve biztos, hogy tölteléktárgyakat. Ezen az egyetem FOSZK képzés sincs, félévkor át sem veszik az embert az egyik szakirányról a másikra (legalábbis engem nem vettek át), elég vaskalapos iskola, így nem gondolnám, hogy sokat nyernék azzal a pár tárggyal. Az előző válaszoló viszont szépen levezette az anyagi vonzatát, ha plusz egy évet benn ragadsz.
2023. okt. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!