Tanulás 3 műszak mellett?

Figyelt kérdés

Van ebben valakinek tapasztalata?

Ki hogy oldotta meg, mit tanult stb sztorik érdekelnének.

Újra akarok érettségizni egy tárgyból, de közben 3 műszakban dolgozok.

Nem lehetetlen persze csak nekem ez mégis kicsit nehéznek tűnik.



2023. okt. 25. 14:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%

"Nem lehetetlen persze csak nekem ez mégis kicsit nehéznek tűnik."


Pedig egyetlen tárgyból leérettségizni nem túl bonyolult dolog...

2023. okt. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nem úgy értettem hanem hogy 3 műszakos munka mellett nem olyan egyszerű.
2023. okt. 25. 17:41
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Hogy szeretnél készülni az érettségire? Tanárral, felkészítő csoport, egyedül? Ha egyedül, akkor szimplán "csak" oda kell ülni minden nap X órát.

Én csak sima délelőttös műszakban dolgozok jelenleg, nyilván a te eseted jóval nehezebb. Nekem az működik, hogy minden nap leülök tanulni, ha fáradt vagyok, ha nem. Még ha akkor amikor fáradt vagyok nem is olyan hatékony számomra segít a rendszeresség.

Melyik tantárgyból szeretnéd amúgy?

2023. okt. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Matek.

Egyedül szeretnék mert nincs pénzem tanárra.

Mateking oldala nagyon jó, youtube-on is sok matekos videó van ami tud segíteni.

2023. okt. 25. 20:23
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Sztem a matek tankönyvek is jók. Vannak bennük kidolgozott példák, így tudod magad ellenőrizni. Aztán az a tanácsom, hogy próbálj meg minél több matek érettségit megoldani. Tudom milyen nehéz. Nekem a 8 óra is olyan, mintha elmenne az egész napom. Alig van időm valamire, de igyekszem így is egy kis örömöt csempészni a napjaimba. Pl. munka után elmentem futni, és tanulok a nyelvvizsgára, ami erőt ad.
2023. okt. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
90%
Tul. képpen a 8 óra inkább 12 óra. Felkelsz, készülsz a munkába, 1 óra oda, 1 óra vissza.
2023. okt. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Hatos: Az még így is csak 10 óra nem 12, de mindegy.

Egyébként kb 5-6 perc biciklivel a munkahelyem szóval ja.

2023. okt. 26. 22:40
 8/23 anonim ***** válasza:
77%
Most kifogásokat keresel vagy valóban fel akarsz készülni? Ha nem vagy értelmi fogyatékos egy egyszerű matek érettségire bőven fel tudsz készülni akár 5 műszak mellett is ha van benned kellő ambíció, de a hozzászólásaidat tekintve te elég töketlen és lusta vagy még elkezdeni is. Egyáltalán minek kell újraírnod tovább akarsz tanulni? Csak azért kérdezem mert ilyen mentalitással egy egyetemről te 2 hét alatt kizuhansz, szóval lehet feleslegesen pazarolnád az idődet az érettségire, elégedj meg a 3 műszakos munkáddal, majd onnan nyugdíjba mész, másra úgysem vagy alkalmas
2023. okt. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Nem keresek kifogásokat, tényleg meg akarom csinálni csak félek nekifogni mert mivan ha nem sikerül..

Egyetemre meg olyanokat is felvesznek, hogy csak les az ember.

Nem feltétlen egyetem a célom.

2023. okt. 26. 23:35
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

"Nem keresek kifogásokat, tényleg meg akarom csinálni csak félek nekifogni mert mivan ha nem sikerül.."


Nyugtasson az a tény, ha meg sem próbálod úgy biztos, hogy nem fog sikerülni. Ha pedig belevágsz legalább adsz egy esélyt magadnak hogy sikerüljön (egyébként nem egy rakétatudomány vagy agysebészet, ha elkezdenéd időben a készülést akkor simán sikerülne)

2023. okt. 27. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!