Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Rossz matek érettségivel van...

Rossz matek érettségivel van értelme elkezdeni az emelt kémiát?

Figyelt kérdés

Tavaly érettségiztem, elmentem egy szakra, de rájöttem hogy a gyógyszerészet érdekelne.

Viszont a matek érettségim egy erős kettes lett, sose voltam jó belőle, és hanyagoltam is.

Emiatt a tanulmányi pontjaim se túl sok. A kémiának így van értelme nekikezdeni?



2023. okt. 28. 18:16
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Persze.
2023. okt. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Még annyi hogy sajnos se fizikából se kémiából nem voltam jó, de ez utóbbi nem is érdekelt még akkoriban
2023. okt. 28. 19:08
 3/9 Zcom09 ***** válasza:
100%

Én, utolsó évben megbuktam matekból majd leraktam egy vegyész ismeretek érettségit 70-80% körül. Ami kb olyan nehéz mint az emelt kémia csak kicsit mások a témakörök. (Egy évre rá a sima emeltet is megcsináltam)

Szóval a kémiai számítások elég függetlenek. Persze tudni kell az alapokat meg kell logikia. De nincs jó matek jegyhez kötve a kémia.

2023. okt. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hármas matek mellett 90%os emelt kémiát írtam, szóval te se add fel!


Van köze a mateknak a kémia érettségihez, de abban is inkább a kémiás gondolkodást kell elsajátítani és onnan már összeadás, kivonás, szorzás, osztás és egyenletmegoldás + a képletekben gondolkozás.

2023. nov. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Az a baj hogy a számolások nekem alapból nem mennek, és a kémia kb szövegesekből áll

Belenéztem könyvekbe és már a feladat elolvasása is után meghökkentem hogy ez mennyire nehéz

2023. nov. 2. 23:04
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el nekem, hogy a gyakorlat teszi a mestert!

Ugyan ezt éreztem én is, de egy idő után már rutinból megy az egész

nov. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ötösöm lesz kémiából című könyv megvan, az alapoktól kezd mindent, de nem kell minden belőle, önálló tanulásra nagyon jó
nov. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Független a kémia érettségi a matektól. A kémiás számolási feladatok nagyrésze szorzás, osztás, összeadás, kivonásból állnak. Esetleg kellhet még a pH-hoz a logaritmus, meg hogy például egy ismeretlen, nyílt láncú, telített szénhidrogén esetén a C és H anyagmennyiségét ki tudd számolni elsőfokú egyenlettel. De nincsenek benne vektorok, integrálás, Tálesz-tétel, kombinatorika meg semmi ilyen őrülten, úgyhogy hajrá!!!:))
dec. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, viszont a nagyrésze szöveges feladat, ami engem nagyon megijeszt, mert én azokból sem voltam jó soha.

Egyébként köszönöm a válaszokat

dec. 4. 20:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!