Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet Ausztriában recepcióskén...

Lehet Ausztriában recepciósként dolgozni végzettség nélkül?

Figyelt kérdés
Illetve be lehet kerülni tapasztalat nélkül, "csak" angol és német nyelvtudással?

2023. okt. 30. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
lehetni lehet, egy haverom is recepciós diákmunkának, mondjuk magában ez hogy tudsz németül és angolul... oké, de ki nem? felsőfokon legalább? még egy két nyelv jól jönne, mondjuk van magyarod, az nem rossz, még egy kis olaszt tanulj mellé, azzal már elég sok vendéget megértesz.
2023. okt. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Olyan recepciós szakma nem nagyon van. Van vagyonőri és az végezhet mondjuk recepciós szolgálatot, meg talán régen volt valami pár hetes gyorstalpaló ,,szállodai recepciós" néven, amivel kitörölhetted. Szóval biztos, hogy lehet. Ha a nyelvet megérted az már nagyon jó, mert van olyan hely, ahol még azt se értik, aztán ennyi.
2023. okt. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát éppen ez a bajom, hogy ki ezt mondja, ki azt. Középfokon beszélek angolul és németül, meg nyilván ott a magyar. Még az angol és német tudásomat fejlesztenèm inkább és teszem is, minthogy egy harmadik idegennyelvbe belekezdjek. Ami igazán érdekes lenne nekem, hogy a különböző szállodai recepciós programok kezelésèben nincs tapasztalatom, azt sem tudom mi fán teremnek igazán. Lehetséges hogy emiatt visszautasítanak valakit? A tapasztalat hiánya miatt? Illetve mennyire mutatnak általánosságban hajlandóságot kezdők betanítására? Ugyanolyan gyakori hogy visszautasítanak tapasztalat hiánya miatt mint Magyarországon?
2023. nov. 3. 13:14
 4/4 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, nincs mit veszítened, maximum nem jön be, és váltasz. Én is így voltam vele. Sok cégnél dolgoztam, mire elértem a jelenlegi helyemig, ahol elégedett vagyok a fizuval/ez volt az első szempont/, lenne mit itt is csiszolni a dolgokon, de most jelenleg a fizut nézem, aztán majd váltok.
2023. nov. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!