Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit kezdjek az életemmel?...

Mit kezdjek az életemmel? Kétségbe vagyok esve?

Figyelt kérdés
Jól tanuló 12. osztályos vagyok, de fogalmam sincs, mi akarok lenni. Imádok szervezkedni, nagyon kreatív vagyok, mindig pörög az agyam. Szinte minden kreatív iskolai projektet én csinálok, és rendre jól sikerülnek. Ezenkívül angolul és németül beszélek, franciául pedig tanulok. Imádom a showműsorokoat, jelenleg pl. A DWTS-t bámulom, imádnám én csinálni a színpadképeket, vizuált, kreatív munkát egy televíziós műsoron belül (ha jól tudom, ez a kreatív producer szakma), esetleg rendezvényszervezést tanulni. Ezzelszemben a szüleim ezt nyilván nem támogatják, merthogy ezzel semmire sem fogok menni, és nekik egy "stabil, jövedelmező" szakma kell, nem egy büfészak. A kérdésem ez lenne, milyen egyetemi alapszak lenne számomra a megfelelő, ami "komoly", és ha nem is jönne össze utána(!) a kreatív álmom, legrosszabb esetben legalább pénzt tudnék keresni. Vagy milyen alapszak után tudnék egyáltalán ilyen típusú kreatív speciálizációt tanulni egy normális egyetemen? Jelenleg marketingen, esetleg gazdálkodás és menedzsmenten gondolkozom, de ezek lehet nagyon messze állnak a tévétől. Szerintetek?

2023. nov. 1. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát, a DWTS színpadi rendezőjét pont ismerem, és elég hosszú utat járt be, mire ide került, sok munkája van benne, de az nem az egyetemi végzettség.

Nem akarlak elkeseríteni, de a tévés munkákhoz az egyetemi papír édes kevés és teljesen felesleges. Ahhoz, hogy egy ilyen projektbe bekerülj, VAGY k.rva tehetségesnek kell lenned, és elég elszántnak ahhoz, hogy megfelelő kapcsolatokat építs ki; VAGY közepesen tehetségtelen kóklernek, aki valakinek a valakije (pl. rokona), ezért őt fogják berakni a poziba, még ki is rúgnak érte bárkit. PLÁNE egy TV2-nél aztán minden az összeköttetésekről szól, nem vesznek fel akárkit, még az “alja” pozíciókra sem. És hidd el, tapasztalatból beszélek.

Tehát a szüleidnek igaza van, ha nincsenek alapból TV-s kapcsolataid, nincs sok értelme ilyesmit tanulnod, csak idő- és pénzpazarlás lenne. Ha pedig vannak, akkor a kutyát se fogja érdekelni a végzettséged.

De ha ennyire érdekel, rendezvényszervezést pl. tanulhatsz, vagy mehetsz HR irányba - de akkor se lesz biztos, hogy TV-s munkát kapsz.

2023. nov. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%
Azt tanácsolom neked, hogy olyan egyetemi szakot semmiképp ne válassz, ami nem érdekel, és amilyen pályán egyáltalán nem tudod elképzelni magadat. Eltékozolni 3-4 évet a fiatalságodból, végigszenvedni az egyetemet, s aztán napi 8 órán át olyasmit csinálni, amihez semmi kedved, pusztán a megélhetés kedvéért, biztos recept a gyors kiégésre. S akkor majd 25-30 évesen, megkeseredetten, miután elhasználtad az államilag támogatott féléveid többségét, s magadat el kell tartanod valamiből, igencsak beszűkült mozgástered lesz. Hiába vannak levelezős képzések is, a munkahelyek jó részével azok nem összeegyeztethetők.
2023. nov. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Összességében, ha nem is producer, de szerintetek milyen stabil egyetemi szakkal juthatnék be ezekbe a berkekben ha nagyon akarnék, melyik egyetemi szak van összefüggésben ezzel a kreatív oldallal?
2023. nov. 2. 18:21
 4/5 anonim válasza:
32%
Televíziós műsorkésítő szak; ha már vizualitás és kreativitás. Ha vannak TV-s kapcsolataid, akkor is kell a papír... Marketing és gazd. men. tényleg messze állnal a TV-től. Olyan szak, hogy rendezvényszervezés egyetmen, nincs, hasonló van.
2023. nov. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
És ez a televíziós műsorkészítő szak mennyire "komoly"? Úgy értem, mennyire lehet vele általánosságban elhelyezkedni?
2023. nov. 5. 14:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!