Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol tudnám gyakorolni az...

Hol tudnám gyakorolni az excel használatát?

Figyelt kérdés
Jövő héten ZH-m lesz, vannak olyan parancsok, amiket nem értek (HA függvény például)

2023. nov. 3. 18:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Mivel az Excelnek teljes körű súgója van példákkal, elég nehéz nem "érteni" egy függvényét. A súgó példáját gépeld be a saját tábládba és működnie kell.
2023. nov. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%

Otthon? Vagy ez miért nem opció?


Nézd át a tananyagot, a példákat.

2023. nov. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
2%
Te valami gazdasági kamu szakra jársz hogy ennyire életképtelen vagy? Beírod a googleba hogy excel feladatok és millió számra válogathatsz a kedvednek megfelelőből.
2023. nov. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Például ha fel vannak sorolva tanulók, hogy milyen nyelveket tanulnak (magyar, olasz, angol, spanyol, német, francia) és az a kérdés, hogy hány tanuló tanul franciát és olaszt, akkor milyen fuggveny kell?



=darabteli("cellák";"francia, olasz")


Ezt nem fogadja el.



Vagy például fel vannak sorolva emberek városok alapján és az a kérdés, hogy hány vidéki lakos van, akkor mit kell használni?


=darabteli("cellák" és ide olyan kéne, hogy "kivéve Budapest") csak nem tudom, hogy ezt hogyan kéne beírni

2023. nov. 3. 18:18
 5/14 anonim ***** válasza:

"=darabteli("cellák";"francia, olasz")



Ezt nem fogadja el."

. Gondolkodj: megszámolod, ha egy érték vagy ez, vagy az. Lehetne bonyolítani logikai függvénnyel, de valójában megszámolod az francis ÉS olasz nyelven tanuló tanukat. Gyakorlatilag két számot adsz csupán össze.


"Vagy például fel vannak sorolva emberek városok alapján és az a kérdés, hogy hány vidéki lakos van, akkor mit kell használni?"

. Erről itt ír: [link]


"Használhat például számot (32) vagy összehasonlítást (">32"), cellát (B4), illetve szót ("alma")."

2023. nov. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
=darabteli(cellák; "<>magyar") nem megy a nyelvesnél. Irreálisan nagy számot ad ki.
2023. nov. 3. 19:10
 7/14 anonim ***** válasza:
#6: ezt most mire írod?
2023. nov. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Bocs, olyan feladatom is van, hogy "hányan nem tanulnak magyarul?"


Arra értettem.

2023. nov. 3. 19:21
 9/14 anonim ***** válasza:

Meg tudsz osztani valamit erről? Elég egy screenshot.


Én csak angol Excelben tudom ellenőrizni, de COUNTIF-fal működik a formula.

2023. nov. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
2023. nov. 3. 20:02
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!