Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen olyan helyek vannak...

Milyen olyan helyek vannak Budapesten, ahova be lehet csakúgy ülni tanulni/dolgozni? Ahol van wifi és konnektor is?

Figyelt kérdés
Lehet kávézó, étterem, vagy könyvtár is, bármi jó, a lényeg, hogy tudjam használni a laptopom. Tudnátok ilyen helyeket ajánlani? Előre is köszi!

nov. 12. 20:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem mindegy, hogy merrefelé keresel.


Ha a BGE Külkerre jársz csak át a Centenáriumi lakótelepről, vagy az Óbudaira onnan Óbudáról, esetleg a Kodolányiba onnan Angyalföldről, akkor kicsit nehézkés az ajánlás.


Ami kifejezetten jó, az a MonCheri az Astoriánál. Ott az ELTE-vel szemben kifejezetten erre építkeztek, minden asztal környékén van 2-3 konnektor, a wifijük kifejezetten jó, simán néztem akadás nélkül online 4k tartalmat a csütörtök este 7-es csúcsidőben mikor abszolút tele vannak.


A Montage is jó a Margit körúton, bár ott csak 1-2 alkalommal voltam és nem sok netet kívánó projekttel, szóval nem tudom hosszú távon milyen.


California Coffee Company a Kálvin térnél szintén jó. Hasonlóan erre kihegyezett, mint a MonCheri, csak ők a Károlisokat célozták meg.


Illetve a legtöbb olyan Starbucks is jó, ami nem plázához kötött. (tehát Westend, Corvin, Allee, az essen ki) Például a Király utcai (legnépszerűbb a tanulók között), a Szervita téri, az Egyetem téri (bár az tele tud lenni nagyon az ÁJK-sokkal a vizsgaidőszak előtt), illetve nagyon jó még a a Vigadónál a Marriott sarkán lévő is.


Tulajdonképpen a Kiskörúton belül, illetve annak közelében majdnem minden kávézó számít a tanuló egyetemistákra.

A Nagykörútig nézve pedig szintén találni még elég sokat, de ahogy megyünk kifelé, egyre kevesebb lesz, amelyik hajlandó elfogadni, ha 1-2 óránként rendelsz csak 1 kávét, hogy maradhass.


Könyvtárnak pedig ajánlom a legegyértelműbbet, FSZEK központi.

Illetve ami még járható, a CEU könyvtára a Nádor utcában.

nov. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

- JátszMa társasjátékozó (ha nem zavar a hang)

- Sirius/ Altair teaház (legjobban szeretem, de érdemes asztalt foglalni, vagy nem csúcsidőben menni)

- California Cafè (a Kálvin tériben szokott hely lenni, Corvinban nem)

- Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár

Nekem így ezek váltak be legjobban.

nov. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!! :)
nov. 17. 01:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!