Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki "gázul, kínosan" teljesít egy tanulmányi versenyen, vagy már az pozitív eredmény, hogy odaküldték?

Figyelt kérdés

Mármint, hogy "gáz", "kínos" helyezést ér el.


Én sokszor hallottam a szüleimtől, tanáraimtól, hogy az, hogy egy versenyre engem alkalmasnak találtak, mert nem szólnak akárkiknek, csak azoknak, akikben tényleg van reménye, bizalma a tanároknak. Önmagában már az eredmény mind a lelki, mind a szellemi/tudásbeli szinten, hogy elindultam, hisz ez arra utal, hogy el mertem indulni, készültem rá, akaratom volt, ami lelki téren mindenképpen pozitív, az pedig nyilván utal a tudásomra, hogy elindítottak a tanáraim, foglalkoztak velem valamennyit. Ez után pedig minden másodlagos. Az, hogy pillanatnyilag hogy teljesítek függ a kipihentségtől, az időjárástól, a közérzettől, a testi-lelki állapotomtól, és gyakorlatilag az egésznek csak a fele a tudás, a logikus gondolkodás, ismeretek, képességek, gyakorlottság stb.


De mégis van, hogy mérges vagyok magamra, ha egy feladat megoldása nem jut épp az eszembe, amit amúgy tudtam volna.


Mit gondoltok?



nov. 14. 13:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz, mert ahogy a szüleid is mondták, már az megtiszteltetés, hogy eljutottál a versenyre, hacsak nem egy gagyi házi versenyről van szó, amire bárkit benevezhettek, hogy meglegyen a létszám. De az esetek többségében a tanárok nem véletlenül versenyeztetnek adott diákokat. Nyilván minél jobb eredményt érsz el, annál jobb, és ez is a cél, de nem "gáz" a rosszabb helyezés.
nov. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Engem küldtek úgy angolversenyre, hogy magyarból mindig szép helyezéseket vittem haza, de az angolt utáltam, főleg a tanár miatt, nem is nagyon tanultam. Nagyon tiltakoztam, hogy nem akarok menni, de behívta anyámat, és őt rábeszélte, kb hatodikos voltam. Tudtam, hogy be fogok égni, mert a gyakorló feladatokat se értettem, de nagyon rám szállt az angoltanár, nem lehetett nemet mondani. Ma se értem, h miért engem kellett vinnie. Lényeg a lényeg, vagy harminc indulóból 28. lettem 😂 szerintem nagyon gáz volt, ki se mentem kezet fogni a zsűrivel.


Utána összevissza alázott az angoltanár, hogy direkt rontottam el, mert magyarból mindig dobogós vagyok, pedig nem, csak egy árva hangot nem értettem a feladatokból.

nov. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2.

De ha én jól tudok főzni, akkor feltétlenül jól kell rajzolnom is? Hogy függ össze a kettő? Csupa polihisztor lenne az egész Föld, hiszen mindenki jó valamiben... A Gyúrós Gyuri a sarkról is egyetemi tanár lenne minden létező karon, elvégre, ha jól tud testet építeni a sarki teremben, akkor jónak kell lennie matekból, sőt, történelemből, fizikából, meg filozófiából is.


Másrészt ki az az okos, aki direkt ront el versenyt, pusztán mert nem tetszik neki, hogy versenyre ment? :-D Mit árt neki még egy aranyminősítéses oklevél a falon, akár abból a tárgyból, amit kevésbé kedvel? :-D


De logikusan gondolkodnak az ilyen emberek...


Mondjuk szerintem nem gáz, tekintve, hogy csak te tudtad mindezt. A zsűri lehet, hogy azt hitte, hogy te amúgy élangolos vagy, csak most nehezebbek voltak a feladatok, bestresszeltél stb.

nov. 14. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!