Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van egy történelem BA diplomám...

Van egy történelem BA diplomám, amivel semmire nem megyek. Újra kell terveznem a karrieremet. Mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Mesteren nem akarom folytatni, nem látok semmit érdemesnek, eléggé futottak még kategória.(Persze elhiszem, hogy néhányan elhelyezkednek, nem a világot okolom, csupán változtak a preferenciáim és nem bíznám a jövőmet egy hangzatos - például vallástudomány - mesterszakra.)


Rendészeti dolgok távol állnak tőlem.

Nyelvszakot önmagában kevésnek érzem, főleg hogy már 3 évem úgymond elment.


Matek középfokú érettségim annak idején hármas lett.

Tanulási hajlandóságom és motivációm ugyanakkor van.


Bármilyen ötletet szívesen fogadok. Egyetem, szakirányú továbbképzés, felsőoktatási szakképzés, tanfolyamok, szakképzés, jogosítvány.



nov. 17. 02:29
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Bármit, ami érdekel. Nesze semmi, fogd meg jól, tudom, de hiába ajánlunk itt szuper pénzügyi vagy fejlesztői munkákat, ha nem érdekel vagy nincs hozzá affinitásod. Az egyetem kínszenvedés lenne, utána meg vagy megragadsz egy junior pozícióban, vagy kiégsz 5-6 éven belül.

Javaslom inkább, hogy tölts ki pár személyiségtesztet, ezek a legtöbbször javaslatot tesznek, hogy milyen munkakörök passzolnának hozzád, abból jobban ki tudsz indulni.

nov. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt nem írtad le, mi érdekel.
nov. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Tanácsot adni nehéz, különösen, ha nem ismert a pontos érdeklődésed.


Azonban, ha már második diploma felé kacsintgatsz, érdemes olyan szakot választanod, amely kiemelkedő elhelyezkedési és kereseti lehetőségeket biztosít.


Fontos szempont lehet a már meglévő diploma, hiszen érdemes olyan területre specializálódnod, ami szintegritást teremt az előző tudásoddal, és előnyt jelenthet egy állásinterjún.


Például, egy történelem diplomádat egy jogász végzettséggel kiegészítve, széleskörűbb tudást és versenyképesebb profilodat eredményezheti. (Bár elég sok jogász van mostanság, így nagyon nehéz jó állást találni és pár évig biztosan nem kell jó figura számítani)


Vagy nemzetközi tanulmányok szak is jó lehet a számodra, ha jól beszélsz más nyelvet/nyelveket.


Lényegében GTK felé kacsingatnék…ha viszont nem megy a matek, akkor valami kevésbé erős egyetemet kell választani, de az sem garantálja, hogy nem lesz nehéz az integrálás-deriválás, viszont másik is elvégeztek ezt a szakot 3 matekkal, mivel nem lehetetlen.

nov. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogyan az utolsó mondja.


Én, és más ismerőseim is, hasonlóan “piacképes” szak után beiratkoztunk gazdasági alapszakra levelezőn, 3 év alatt végigtoltuk és már az egyetem alatt az új szakmánkban dolgoztunk. Életem legjobb döntése volt.


A történelemhez tematikusan jól passzol, de elég matekos és elméleti az alkalmazott közgazdaságtan.


A társadalomtudomány kategóriában szintén jól passzol a szociológia, de ez is matekos / adatelemzős, ha jól csinálják.


Tematikusan illeszkedik még a turizmus-vendéglátás a törihez, ez a legkevésbé matekos de egyszersmind a legkevésbé piacképes is talán. Persze láttam már senior stratégát, nagyvállalati programvezetőt, sőt cégvezetőket is turvend diplomával.


Félig társadalomtudomány, szociológia-szerű és nem túl nehéz a marketing. Én is ezt végeztem. Ha jó vagy matekból, akkor ma már inkább az alk. közgázt ajánlanám e helyett, de ez is szuper választás.


Az előző által ajánlgatott külkereskedelem (nemzetközi gazdálkodás) is jól passzolhat az érdeklődésedhez, itt szakosodhatsz pl. különböző országokra / kultúrákra, a BGE-n hagyományosan tanítanak kínai, arab stb. nyelveket, és azért ezekre elég nagy szükség van (nem tolmácsokra, hanem olyan gazdasági szakemberekre, akik értik a kultúrát, beszélik a nyelvet stb.).

nov. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
8%
Nagyon nehéz úgy tanácsot adni, hogy még te magad sem látod tisztán, hogy mit is szeretnél. Esetleg külföld?
nov. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hirtelen két törit végzett ismerős ugrik be, egyikük muzeológus, másikuk levéltáros lett.
nov. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
19%

"Van egy történelem BA diplomám, amivel semmire nem megyek. Újra kell terveznem a karrieremet."

Nem újra kell tervezni, hanem el kéne végre kezdeni dolgozni, akkor lehetne egyáltalán karrierről beszélni...

nov. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%

"már 3 évem úgymond elment"

Ez még nem lenne baj, ha közben rájöttél volna, hogy mi leszel, ha nagy leszel...

nov. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"ha már második diploma felé kacsintgatsz, érdemes olyan szakot választanod, amely kiemelkedő elhelyezkedési és kereseti lehetőségeket biztosít"

Egyáltalán nem biztos, hogy jó, ha a pénz az elsődleges szempont. Ha a pénz után megy, folyamatosan állást fog keresni, mert mindig van olyan hely, ahol még többet fizetnek...

Inkább arra kéne rájönnöd, kérdező, hogy mi az, amire képes is vagy, meg amit szívesen is csinálsz (napi 8 órában minimum), és olyan irányba kéne végre elindulni.

nov. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9%
6: azert ilyen muzeumi meg levéltáros melo mellett jo ha van aki eltartja az embert is.
nov. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!