Asztalos szakma mennyire életképes és jól fizető munka belföldön vagy külföldön?

Figyelt kérdés
Jelenleg Németországban lakom, más munkakörben dolgozom. Gondolkodom egy élesváltáson, mikor otthon laktam sokat barkácsoltam és újítottam fel bútort is hobbiból. Egy ideje megfoglamazódott bennem hogy lehet nem lenne rossz ezt nem hobbi szinten csinálni. Németben vannak ilyen gyorstalpaló képzések ahol kitanulható? Illetve mennyire érné meg? Van ezzel valakinek tapasztalata?
nov. 19. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Gyorstalpalón asztalos?!

Legfeljebb lapszabászatot, kommersz konyhabútor , stb.


Az asztalos mesterség nagyon komoly anyagismeretről, kézügyességről, művészettörténet-stílusismeretről, szerszámhasználatról, műszaki rajzról, faragásról, stb. szól.


Az pedig legalább 3 éves alap, plusz rá a gyakorlat.

dec. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy atomfizikus képzés.
dec. 15. 01:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez egy szakma, komoly ősrégi mesterség.


Akkor menj el lapszabásznak.

Az nem asztalos munka.

dec. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem akarok lapszabász lenni ember...
dec. 22. 23:46
 5/6 A kérdező kommentje:
Érdekel a szakma, de látom felesleges volt bármi kérdést feltenni, mert csak nagyképű blőd válaszokat kapok aminek se füle se farka.
dec. 22. 23:46
 6/6 A kérdező kommentje:
Ha nem gyorstalpalón, akkor hol tanulod ki a mesterséget? Egyetemen?
dec. 22. 23:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!