Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik a könnyebb? Töri közép...

Melyik a könnyebb? Töri közép érettségi legalább 80%-ra úgy, hogy 8 éve nem tanultam törit, vagy angol emelt érettségi legalább 70%-ra úgy, hogy 8 éve nem használom az angolt (akkor középszinten voltam)?

Figyelt kérdés

Mindezt ugye májusban tehát 5.5 hónap alatt kéne felkészülni.


A töri közepem akkor 40% lett amikor érettségiztem 8 éve, de nem is tanultam rá, ha készülök rendesen biztos jobb lett volna. Angolból van egy 8 éve szerzett nyelvvizsgám és utoljára akkor angoloztam, oké használtam azóta is párszor de nem intenzíven. Visszaestem passzív B1re.


Egyet kellene választanom a kettő közül mert most szeretnék egyetemre menni és nem tudom melyik érné meg jobban, melyikre könnyebb felkészülni ilyen rövid idő alatt.


Mit gondoltok?


nov. 20. 09:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyéni, hogy kinek melyik a könnyebb. Én tuti az angolt választanám, mert mindig gyűlöltem történelmet tanulni, ellenben nagyon jó nyelvézrékem van, de ha nem vagy analfabéta akkor azért közép törin nem nagy kunszt 80%-ot elérni.

Ez a két tárgy elég különböző, biztos van valami elképzelésed, hogy számodra melyik mehet jobban/melyiket tanulnád szívesebben.

nov. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyéni, de angolt tanulni legalább még legalább van értelme, a történelmet meg érettségi után el is felejtheted (legalábbis a kérdésed alapján nem úgy tűnik, hogy kellene máshol).
nov. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
33%
Az angol szerintem gyorsabban felhozható. Ott valamikor megvolt a tudásanyag, hátha előjön. A törinél keveslem az időt.
nov. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyéni

Mi lenne a cél, melyik egyetem? Csak ezek jöhetnek szóba?

nov. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!