Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen ajánlott olvasmányok...

Milyen ajánlott olvasmányok vannak azoknak kik filozófiát akarnak tanulni az egyetemen?

Figyelt kérdés

Felkészülésre gondolok. Amiket el lehet olvasni azelőtt, hogy elkezdeném az egyetemen tanulni.

Kerestem, de nem találtam ilyesmit.



nov. 20. 12:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy érdekes könyv: [link]


Aztán ha valakivel kapcsolatban felkeltette az érdeklődésedet, érdemes vele külön foglalkozni.


Amúgy ami szerintem kevés háttérrel is könnyen emészthető filozófiai mű:

Descartes: Elmélekdések az első filozófiáról

Nietzsche: Bálványok alkonya

Platón: Állam, bár elég hosszú. Szerintem bármelyik Platón könyvben el lehet mélyedni kezdőként.

nov. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, ez valahogy úgy megy, hogy van a tanterv, ott megnézel egy adott tárgyat, általában ott van 1-4 kötelező irodalom és mellé legalább ennyi ajánlott irodalom, aztán válassz, hogy melyik érdekel.


Én ezt nem javasolom, inkább pihenj a nyáron, hogy kipihenten kezdhesd el az egyetemet.

nov. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!